Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diétakontroll. Mi jut róla...

Diétakontroll. Mi jut róla eszedbe szerinted milyen típusú oldal lehetne?

Figyelt kérdés
Mit várnál egy diétádat támogató honlaptól, blogtól?

2013. jún. 1. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:

- információkat (egészséges táplálkozás összetevői, különböző diétatípusok leírása, előnyei és hátrányai, táplálkozással összefüggő betegségek)

- adatbázisokat (kalóriatáblázatok)

- recepteket

- fórumot és kérdezési lehetőséget az oldal szerkesztőitől

- egyéb egészséges életmóddal kapcsolatos dolgok (mozgástípusok, dohányzás elleni fellépés stb.)


Nyilván egy ilyen oldal akkor működhetne jól, ha szakemberek (orvosok, dietetikusok) működtetnék.

2013. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem már annyi rossz tapasztalatom van, hogy egyből kamu oldalnak tekinteném (de én nem vagyok átlagos képzett/képzetlenségű ember táplálkozástudományból).


Ahol a diéta szóba kerül, én már dietetikus összeesküvést sejtek tejtermékek tukmálásával meg a fél világ búzájának eladásával kizárólag a magyarok részére.


JOBB esetben, mert van olyan 'diátás' oldal ami pedig a még ennyi tudományos hátteret is mellőz és a divatdiétákat gyűjti össze. Grrr.

2013. jún. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"de én nem vagyok átlagos képzett/képzetlenségű ember táplálkozástudományból"


Aha. És mégis miért mondod ezt? Mit tanultál? Honnan informálódtál? Miért gondolod, hogy te mindenkinél okosabb vagy?

Több helyen is láttam már a válaszaid.

2013. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Buddhától, azt hiszem nem kell tovább titkoljam.


Mindegy hogy én honnan tanultam, idővel az össze ember eljut oda mint én (csak én hamar, ők soká).


Elege lesz mindenkinek a kamudiétákból. Ha 50. fogyókúrát csinálja a csaj (nő) és már 20 éve nem tud szépen lefogyni, ha a diabetológus áltudományos 160g CH diétája mellett a cukorbeteg egyszer megelégeli hogy rohadtul nem gyógyul meg, akkor másnak is elege lesz a kamu oldalakból, amik divattudományos féligazságokkal vannak tele.


Én persze hogy hamar felismerem ezeket, mert a nyugati dietetika dogmáival, sporttáplálkozással kezdtem, aztán ennek a hibáit és téveszméit tanultam meg. Tehát van egy látóköröm. Idővel viszont más embereknek is lesz. Jobb lenne 1 de valóban hiteles oldal egyébként.


Vagy más megközelítés: negatív véleményem van a diétáról. De a diéta kontrollról (mint 'antidiéta') lehet mégis megtetszene, minden esetre ránéznék mint hozzáértő de mint laikus is olvasgatnék egyébként. Nem is feltétlen lenne túl rossz előítélete az embereknek, hiszen hisznek, reménykednek hogy végre valami hasznosat olvasnak :)

2013. jún. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Értem. Tehát mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Az összes tudományos cikk, vizsgálat, mind mind idiótaság.

Köszönjük Emese!

2013. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan.. milyen tudományos cikk? Én mindent tudományos alapokra helyezek. Ez valahol beteges de így tudom csak szemlélni a világot.
2013. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Táplálkozásiharcműves !

Köszi hogy szét offoltad a kérdésem!!!

2013. jún. 5. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!