Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a rizs szerepel a tömegnöve...

Ha a rizs szerepel a tömegnövelő étrendben és mindenki, aki tömeget akar növelni azt eszi akkor miért írják sokan hogy a rizstől nem lehet hízni?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de annyi helyen olvasom hogy a japánok azért nem híznak el mert rizst esznek és idézek.. " és hát a rizstől nem lehet elhízni" akkor tömegnövelésnél miért kell azt enni? A ch ja majdnem azonos a kenyérével. Bocsi, de tényleg nem értem hogy most azok eszik akik diétáznak és fogyni akarnak vagy akik tömeget akarnak növelni.
2013. jún. 2. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Akik tömeget akarnak növelni. Amugy meg a rizs semmire sem jó.Keményítő,ugyanugy mint a burgonya.
2013. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

SEMMILYEN ételtöl NEM lehet elhizni, ha normális mennyiségben fogyasztod, viszont MINDENTÖL el lehet hízni, ha túl sokat eszel belöle.


Az ember akkor hizik, ha több kalóriát visz be a szervezetébe, mint amennyit elhasznál.

2013. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát én bármitől nem tudok elhízni. Egy évig majdhogynem minden este egy egész pizza volt a vacsorám, vagy hamburger. 1 dekát nem híztam. köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 2. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hol hallottad ezt a hülyeséget? a rizs nagyon sok szénhidrátot tartalmaz és igen is lehet tőle hízni + tömegnövelésre is alkalmas.. a japánok azért nem kövérek, mert 1. alapból ilyen a genetikájuk, 2. gyakran esznek- kis adagokban.. akkor érdemes rizzsel diétázni, ha valami emésztőrendszeri problémája van az embernek
2013. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Félinformációk és tévinformációk.


Mégis ki a hitelesebb, a testépítő aki 1 év alatt nem kevés izmot és zsírt felpakol magára rengeteg rizsevéssel, vagy egy majdnem megfoghatatlan példálózás a keleti emberekkel, akikről valljuk már be, baromi keveset tudunk. Merthogy az elhízás nem csak a rizsevéssel függ össze, hanem egyéb életmódbeli tényezőkkel is, na már most akik a japánok rizsevési szokásaival példálóznak azok nem biztos hogy tisztában vannak az 'egyéb' tényezőkkel.


De meg lehet kérdezni egy japó szumóst rizsről, hízásról. Gondolom nem lenne értelmetlen beszélgetés :D

2013. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én tényleg csak azért kérdeztem meg, meg egyszerűen annyi ellentmondásos kommentet olvastam. Nem csak gyik-en, más cikkekben is. Egyszer azt írják hogy így meg úgy a rizs, egyed nyugodtan, nem hízlal egyáltalán, közben meg ott a kalóriatáblázat, meg lehet nézni mennyi ch van benne + igen, a tömegnövelő étrend is.. Köszönöm a válaszokat még egyszer!
2013. jún. 2. 12:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem keményítőevéshez szokott a testünk. Sosem fog mindenki elhízni keményítőevéstől, illetve fiatalokra nem annyira jellemző az elhízás.. eleve nem mindegy hogy az ember tud-e mértéket tartani a keményítőfogyasztással.


De alapvetően nem kellene rizst ennünk. Van jobb, vannak zöldségeink mindenféle vitamintartalommal, sok vízoldékony rosttal. Jelenleg elérhetők húsok, gyümölcsök.. keleten jóval több ember él, kényszermegoldás csupán a rizs. Nekünk eleve nincs értelme sokat szórakozni vele. Jó, jól kell lakni de egy jó áron beszerzett hússal/belsőséggel, különböző zöldségekkel értelmesebb jóllakni mint rizzsel kitömni a gyomrot.

2013. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!