Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha az emberi test 2000 kca-t...

1Roberto1 kérdése:

Ha az emberi test 2000 kca-t fogyaszt egy nap, de ha eszek 400 kcat csak egy nap akkor 1600 kca marad felesleg, mennyi zsirt fogyaszt 1600 kca el?

Figyelt kérdés

ettem ma 3 almát 1 banánt 1 tojást és salátát meg csináltam 100 fekvötámaszt napi szokás szerint, persze a 100 fekvö nem jelent semmit, bár én elértem azt hogy kinyomjak miatta 100 kg ot nem érdekel ki mit mond, 100 fekvö fontos a mindennapokra és a gugolás meg a felülés is.

De a legfontosabb hogy 1600 kca ami meg maradt feleslegbe, az hány gramm zsirt fogyaszt? van valahol ilyen le írás?: S tényleg meg köszönném.

Lehet nem egészséges amit csinálok mert gondolom az izomból fogok fogyni hiába edzek, ez igaz? tehát több tojást kéne ennem, hogy az izmon nőjön, meg hát fogyjak is valamennyit, tudom futni kéne de gátlásos vagyok szóval nem tudom: S mi lesz inkább fekvözök meg csinálok gugolásokat és felülést mindennap az is éget valamennyi kaloriát nem?: S



2013. jún. 16. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem szabad ilyen durva fogyókúrát tartani, mert ez nem egészséges. Minimum az alapanyagcserédnek megfelelő kalóriát be kell vinned (itt egy kalkulátor: [link] különben a tested átáll takarékra, később a normál kalóriabeviteltől is hízni fogsz. Másrészt az izmot valamiből fel kell építeni, és a zsír nem fog izommá alakulni, ahhoz fehérjét kell bevinned. Nem mellesleg ilyen kevés étel mellett mindenféle vitamin és nyomelem hiányod alakulhat ki.
2013. jún. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs, rossz link: [link]
2013. jún. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon csak a számok érdekelnek, akkor egy g zsír tartalmaz 9.3 kcal energiát. Matematikailag így elhasználnál 172 g zsírt. Gyakorlatilag töredéke lesz zsír, amit felhasználsz, a test nem szeret zsírt használni, lassú és bonyolult a folyamata.

"Lehet nem egészséges amit csinálok mert gondolom az izomból fogok fogyni hiába edzek, ez igaz?"

A mozgás ilyen mértékű energia-megvonásnál csak ront a helyzeten, az izmaid éheznek, önmagukat pusztítják. A tojás fehérjetartalma minimális és rosszul is szívódik fel, húst kell enned.

2013. jún. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Olyan pedig nincs, hogy hájból fogysz és közben izmosodsz. Van egy úgynevezett kezdő időszak (kb. 3 hónap). Ezalatt (mondják sokan) lehetséges egyszerre fogyni és izmot építeni, de később ez megáll. Aztán már vagy fogyózol, vagy tömeget (jó esetben főleg izmot) növelsz. Persze ha edzéssel fogyaz a már meglévő izomtömeged formálódni fog, definiáltabb lesz és jobban fog látszani, mivel lemegy róla a zsír. A napi anyagcsereszükségleted alá semmiképpen ne menj kajában.
2013. jún. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy, hogy nem sokáig fog menni a 100 fekvőtámasz.


Még szép hogy több tojást kellene enned, és zsírt is a zöldségekhez. Kevesebb gyümölcsöt egyél (cukor) és több tojást, zöldséget, zsírt, lakj jól és szuper leszel! 2000 kcal alatt ne egyél, csak ha tényleg jóllaksz ennyivel és úgy érzed hogy megmarad az erőszinted.


Ha koplalsz, akkor tényleg nem a zsírtömeged fog csak csökkenni.

2013. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz srácok akkor, enni fogok sokat: )
2013. jún. 17. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha odafigyelsz mit eszel, akkor fogyni fogsz (szálkásodni) sok evéssel is.
2013. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!