Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 80 kiló és 184 CM magas. több mint 1 hónapja csökkentettem a kalória bevitelt reggel 3 virslit eszek magába, naponta 1.5-2 liter vizet iszok ebéd általában csirke mell szokott lenni barna rizzsel ( kis adag) vacsorát 17 : 30 kor szoktam enni 2 piritóst. miért nem megy leljebb a súlyom?? ( fiú )

2013. jún. 23. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Reggelire 3 virsli???

Èn 1 et szoktam.32 éves vagyok.

A csirkemell ok.

Sportolsz???

Ha nem kezdj el úszni,futni,biciklizni....

Ès fogyni fogsz.Alma,dinnye,saláta.

2013. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem vizsgáltattad még ki magad?

Egyébként 1 hete és 3 napja futok és 2 kilót fogytam. Lány vagyok.

2013. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
talán mert virslit és pirítóst eszel:) És gondolom nem mozogsz, mert azt írtad volna. Heti 3x 4x járj el mozogni, és legalább 40 perceket, de ha lehet, többet. Futás, bicaj, tenisz, úszás, bármi. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, és így fogyni fogsz. Sok sikert!:)
2013. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1 hete kondi terembe járok heti 4x 3 km futás és súlyemelés:) ezért tettem fel a kérdést mert nem értem mi lehet a gond kb 1200 kalóriát beviszek 1 nap MAXIMUM
2013. jún. 23. 19:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Mert mellélőttél.

Csökkented a kalóriabeviteled (szegény) de még mindig csomó szénhidrátot eszel. Pirítós, rizs..


Zöldséget kellene enned, húst és zsírt, gyümölcsöket. Fogynál, mert rendes élelmiszert ennél. A virsli, a rizs és a pirítós.. nem tekinthető normális élelmiszereknek. Olcsóaknak igen, de olcsó dologgal ne akarjon fogyni az ember (de, a zöldségekkel).

2013. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
tudnál ajánlani egy olyan étrendet, amit kevés erőfeszítéssel is el lehet készíteni?
2013. jún. 23. 19:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehet linkelgetni mert reklámnak számít, és nyilván nem írok össze egy (vagy több) napra való ételt, receptet /or whatever/.


Bármilyen étel és étrend elkészíthető húsból, zöldségekből és gyümölcsökből.


Ha nagyon ötlet kell, akkor paleós recepteket, ajánlott heti étrendet vagy hasonlót keresel az interneten, ezek alighanem minden igénynek megfelelnek, ezekben már semmi elhízást okozó, betegségekre hajlamosító alapanyag nem marad. Kivéve talán a kenyérpótlékokat, a maglisztekből sütött kenyerekkel, süteményekkel érdemes mértéket tartani.


Te a húshoz (mondjuk pörkölt) salátát eszel, káposztát párolva, ez így tökéletes, egy példa hogy mit lehetne enni rizs és tészták helyett a húsételekhez. Kenyér helyett nyers karalábé, paprika, uborka.. Tessék, írtam konkrétumot is.


Szólj ha így sem adtam kielégítő választ, mert fontos ez a kérdés, 16 évesen a táplálkozásod sokat meghatározhat a jövődet illetően!

2013. jún. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kenyér helyett karalábé...Baromság.Egy szelet teljes kiörlésü kenyértöl semmi bajod sem lesz.
2013. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
érdekes, valaki ezt mond valaki azt. valaki azt mondja mindent lehet enni , csak mértékkel. valaki azt mondja ezt egyáltalán ne egyél csak azt. most akkor mit kéne tennem? minden nap futok 3,5 kiló métert. 3 virsli magában jó minőségű szerintem egyáltalán nem sok mert reggeli után rögtön megyek kondi terembe, oda pedig üres gyomorral nem igen ajánlatos menni.
2013. jún. 24. 14:14
 10/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Normál esetben, ha az anyagcseréd renben van, akkor a fogyás "titka": egess el több kalóriát, mint amennyit beviszel. Hogy mennyi az annyi, az sok mindentől függ.

Mennyi a barnarízs és mekkora a pirítós? Egyébként szerintem ennyi kajával akár éhen is lehet halni. A pirítóst rakd át estéről reggelre. Estére egyél húst zsíradékkal meg zöldséggel. A mennyiség ilyen összeállításban nem számít. Reggel egyél szénhidrátot (kenyér, rízs) töltsd fel magad, járj el futni, intervallumkardiózni, csinálj köredzéseket. Változatosan, hogy a tested ne szokjon hozzá. A kalóriabevitellel pedig nem menj az alapanyagcsere-szükségleted alá, mert a tested akkor éhezőmódba kapcsol és felborul az anyagcseréd. Egy 16 éves szervezetnél ennyi meg kell hogy hozza a kívánt eredményt. Asszem ennyi.

2013. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!