Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lett ilyen "éhezésre"...

Hogy lett ilyen "éhezésre" nevelős a világ?

Figyelt kérdés

Anno a '80-as évek végén mikor gyerek voltam, a szüleim letették ebédre elém egy nagy tányér főzeléket, amiben szét volt főzve a káposzta meg a répa, azaz semmilyen vitamin + ásványi anyag nem volt benne, viszont sok rántás agyon zsírozva (bolti zsír fúj). Azt mondták, ha ezt az utolsó kanálig meg nem eszed, addig nem állhatsz fel és nem mehetsz le játszani sem a többi gyerekkel.


Hosszasan elmagyarázták, hogy a főzelékekben, nagyon fontos tápanyagok vannak, amit ha nem eszek meg, nem bírom majd az életet, a tanulást, az iskolát, gyenge erőtlen leszek és semmire sem viszem majd. Sokszor alig bírtam undorral megenni és gyakran nem sikerült az utolsó kanálig kienni azzal a csurig teletett nagy mélytányért tele zsíros szétfőtt főzelékkel, még akkor sem ha beszugeráltam magamnak, hogy ez kell az élethez. Ilyenkor nem mehettem délután le játszani, focizni, tollasozni, ping pongozni sem :S. szüleim mindíg azt mondták a hús zsírja nagyon egészséges és kennyérre kenve ették alaposan megsózva.


Ma kitőltöttem Femina étkezési teszteket és kiderült belőle, hogy nagyon helytelen a táplálkozásom vagy Ők tudják rosszul? Mi az igaz?


A teszt szerint, evés előtt nagy pohár vizet kell inni, hogy kevesebbet együnk :/ Ez miért kell? Hiszen mindíg arra neveltek, hogy sokat kell kajálni, mert attól leszel erős és ha iszol közben akkor nem tudod megenni a kaját és nem bírod az életet. Most ennek ellenkezőjére buzdítanak mindenhol az étkezési szakértők. Miért ? Nem értem :S Mindenhol apró adagok vannak tanácsolva. Macskatányérniak, aminek nekem gyerekkoromba 4-5x-ét kellett megennem !!


Hogy lett az élet ilyen éhezős ? Mi változott? Kérlek magyarázd el mert nem jött le. Akkor az a 30dk bolti zsí+sok liszt rántásos szétfőtt káposzta, répával nem is ért semmit ? Miért nem? Mi az igazság ? Torzít a teszt?


2013. júl. 3. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőben van igazság.


A 80-as években, te (meg én) gyerekként reggeltől estig az udvaron/játszótéren játszottunk, rohangáltunk, bicikliztünk. A mai gyerekek napi 8-10 órát töltenek az iskolában, tanítási + különórákon, utána hazamennek, leülnek tanulni vagy a számítógép elé, TV-t néznek, amihez lássuk be a két szelet Abonett és 1 pohár joghurt bőven elég.


Nem állítom, hogy a szétfőtt főzelék annyira egészséges volt, de sokkal kevesebb rossz hatása volt az akkori életvitelünk miatt, mint manapság.

Egyébként én ma is úgy gondolom, hogy a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozásnál nincs egészségesebb. Lehet enni csülökpörköltet is, ha ezt nem mindennap tesszük, nem vödörnyi mennyiséget jelent és netalántán még eszel hozzá egy jó kis friss ubisalit. (még jobb, ha ezt a saját kertedben te termeled meg, kapálod és rendben tartod, amivel még a szükséges mozgást is biztosítod a magad részére)

2013. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 azrengetegmogyoró válasza:

Én teljesen egyetértek az első válaszolóval, de azért azt hozzátenném, hogy az ilyen femina oldalak inkább csak 'fogyi tippeket' adnak a nőknek.

De tényleg ott van a kutya elásva, hogy manapság alig mozgunk.

2013. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem látom a táplálkozási szakértőket. Sem most, sem visszanézve a 80-as évekbe.


Valahogy nem evett lisztes főzeléket és kenyeret az ember történelmének a 99%-ában, kétlem hogy ez lehetne az erő és egészség kulcsa.


Plusz én sem eszem, és mégis erős vagyok (nem én vagyok az egyetlen). Esetleg elfogadjuk, hogy rácáfoltam?


De bármikor rácáfolok a mai wannabe szakértők hülyeségeire.


Neked mi tűnik természetesnek, mit ennél? Mi esne jól (drogokat, cukrot nem ér, ezek függőséget okoznak persze hogy jólesnek..) ?


Ha civilizációtól távol kerülnél, mit ennél meg? Mit keresnél?

2013. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de még mindíg nem vagyokképben :S


Én mondtam otthon, hogy elég nekem a háromnegyed tányér moslék, hogy jókat játszak, de ha nem ettem meg nem mehettem le. Ez van. Mondjuk szerettem a szüleimet, tehát jó szándékúak voltak.


"Neked mi tűnik természetesnek, mit ennél? Mi esne jól "


Bolognai mártás tésztával + chips + mustár + sült krumpli rántott hússal, néha kolbásszal

2013. júl. 7. 23:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt egy kitétel: a civilizáció bűzétől távol.


Civilizáció nélkül nincs növénytermesztés, leginkább búzád, de tésztád biztosan nincs. Aligha tudsz chipszet készíteni, burgonyát termeszteni kell de találhatsz a természetben, bár konkrétan burgonyát? Nem sanszos.


Rántott hús, csak nem tudom milyen fán terem a panír, nem tűnik megvalósíthatónak gabona, malomipar nélkül.

Kolbász, ez közelít. Ha látsz egy állatot/embert azt megölheted és a belébe töltheted, látod menne ez. A természetben, civilizáció és mezőgazdaság nélkül nem maradna más mint a normális ételek. Nem lenne cukrozott kajád, gabona liszted, müzlike, zab, tej, joghurt.. (állatot ha tejelő is nem olyan könnyű megfejni, csak időszakosan ad tejet, a mai nemesített tejelő marhát el lehet felejteni).

2013. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

“ Neked “ lehet, hogy “ jólesne „ amiket felsoroltál, de a szervezetednek nem esne jól. Rossz az, hogy a szüleid kényszerevésre neveltek, mert így még inkább kívánod a rossz minőségű táplálékot, amint látom a felsoroltakból. Ezt észrevettem másoknál is, akiket mindig erőszakkal etettek otthon, hogy amikor kikerül a házból és egyedül választhat az ételek közül, akkor mindig a legrosszabb választásokat részesíti előnyben, mert ugyebár „ ilyet sose ehettem otthon „ és „ úgyis mindig kényszerrel ettem, most azt zabálok, amit ÉN akarok „.


Részben nyilván nem a te hibád, de előbb-utóbb te is a saját megítélésedre fogsz hagyatkozni és az már a te hibád lesz, ha rosszul döntesz. Sem mennyiségben, sem minőségben nem kell esztelenül választani. Egy kis utánaolvasás, józan ész és ítélőképesség nem ártana.

Chips ? Sült krumpli ? Tészta ? Kóla ? A csapból is folyik, hogy ezek mennyire egészséges ételek, nemde ?

Azért nézzük a jó oldalát, a szív- és érrendszeri problémákért gyártott gyógyszerek készítői örülnek, hogy ennyi szervezetroncsoló önkéntes van.


Amúgy a világ azóta lett éhezésre nevelve, amióta a média azt sulykolja mindenkibe, hogy úgy nézzenek ki, mint a divatbemutatókon flangáló személyek, valamint ezt csak akkor tudják elérni, ha áttérnek madárszerű táplálkozásra.


De persze nem lehet az egész világot egy kalap alá venni, sok helyen épphogy éhezés van és vannak még helyek, ahol ésszerűen táplálkoznak az emberek.

2013. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Bolognai mártás tésztával + chips + mustár + sült krumpli rántott hússal, néha kolbásszal"

Ezekben is van zsír. Valószínű nem ez a baj, hanem hogy szétfőzik, mivel igénytelenek, aztán meg terelnek, hogy DE bennevan ami kell.

És fehérje, rost?! Persze, ha nehéz fizikai munkát végzel, kellhet a zsír…

És megjegyezném, egész jó főzelékeket is lehet ám csinálni, ha nem főzöd szét, és teszel bele valami fűszert is.

2013. júl. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom, hogy zsír mindenkinek kell. Ha kívánja akkor sok, ha nem akkor kevesebb (én elég sok zsírt kívánok).


Ha valaki nagyon kemény fizikai munkát végez vagy nagyon versenysportol, akkor ami szóba jön az a szénhidrátfogyasztás, mondjuk rizs vagy krumpli.


Ma valahogy fordítva van, a hétköznapi ember az irodai/könnyű fizikai munkájához kenyeret, sok szénhidrátot eszeik. Amire nincs szüksége.

2013. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!