Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diétázni szeretnék, csak nem...

Diétázni szeretnék, csak nem tudom a kajákban mit és hogy kell nézni. (kalória, zsír és szénhidrát )?

Figyelt kérdés

Mennyi kalóriát szabad egy nap megenni, hogy az ember ne hízzon tovább..., vagy esetleg foggyon is ?

Minden infot szívesen fogadok ezzel a témával!

Köszi (:



2013. júl. 4. 09:11
 1/5 Salamon Bálint ***** válasza:

- semmi szénhidrát (krumpli, rizs, tészta, hüvelyes kilőve)

- hús oké, de zsírban sütve ;-)

- némi mozgás


Én fokhagymával és kávéval fogytam sokat, de ez extrém fogyókúra

2013. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

fokhagyma és kávé ? :D

Ez abból áll hogy csak hagymát ettél és kávét ittál ?

2013. júl. 4. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kifizetődő hülyeséget csinálni, bármennyire is nagy lenne a lendület valakiben.


Az a szervezet előbb-utóbb visszafizet mindent, ezért nem csak a rövidtávú haszont kell nézni, hanem a hosszútávú következményeket is.


A szélsőséges diéták számos hátulütője van, de sokan csak akkor döbbenek rá, amikor már késő. Ez az a tipikus sablonduma, amit mindenki tud, de szinte senki se fogad meg. S aztán jönnek a különböző kérdések, mint például „ miért lassult le az anyagcserém ? „ , „ miért fáj annyira fejem ? „ , „ miért veszítettem izomtömeget ? „ , „ miért vagyok erőtlen ? „ , „ miért rosszabbodott a memóriám ? „ , „ miért fáj a gyomrom ? „ , stb.



Ésszel fogyjatok, mert általában a rosszat a szervezet duplán visszaadja később. És a „ később „ egy olyan idő, amelyben élni fogtok, tehát érdemes odafigyelni, hogy milyen döntéseket tesztek most.


Nem mindenki fogy egyformán, ezt tudnod kell. Van aki már attól is fogy, ha 5 szelet kenyér helyett 2 szelet kenyeret eszik, viszont egy másiknak lehet, hogy teljesen ki kell iktatnia a kenyeret az étrendjéből, ha fogyni akar.

Szóval ez egy kísérletezés néha, hogy kinek mi válik be és ki mennyit bír.


Véleményem szerint amivel nem foghatsz mellé az a következő:


- hús, kőkorszak módjára, vagyis nem tejfölös csirkepaprikás és lisztbe forgatott húsok

- a szénhidrátot kizárólag zöldségből, diófélékből vagy gyümölcsből nyerni, tehát gabonafélék, burgonya, édességek és egyéb nyalánkságok kilőve

- legyen meg a napi 2-3 liter folyadékmennyiség a legenergizálóbb italféléből............hmm, mi is volt a neve..............ja igen, VÍZ

- figyelni az alkoholbevitelre

- napi szintű intenzív mozgás

- megfelelő alvás

- sok kitartás és még ennél is több


Azt figyeltem meg a legtöbb fogyni vágyó személyben, hogy legtöbbször az alábbi hibákat követik el és ezáltal szabotálják saját magukat:


1) a light-os termékeket keresik a polcokon, holott már nagyon sok cikkből, folyóiratból, internetről ömlik, hogy NE FOGYASSZANAK LIGHT-OS termékeket, mert sokszor egy nagy átverés az egész; az étel összetételét kell nézni és nem a megnevezését; hiába vesz meg valaki egy „ light „ majonézt, ami tele van cukorral

2) esznek egy fél kiflit egy joghurttal egész nap, mert azt hiszik attól fognak fogyni – nagyon nem, a szervezetet táplálni kell, az önéheztetés értelmetlen, annyi logika van benne, mint abba, hogy ha levágja valaki a fél karját, attól könnyebb lesz

3) nem mozognak eleget – hiába tollaslabdázik valaki fél órát 3x egy héten, a mozgásnak intenzívnek kell lennie ahhoz, hogy érjen valamit

4) nem olvasnak utána semminek, ezért sok agyatlanságot kipróbálnak

5) azt hiszik egy könnyű menet lesz – a fogyás egyszerű, de soha nem lesz könnyű; akik azt állítják, hogy mindent beleadtak, de nem értek el semmit, azok valójában feladták mielőtt elérhették volna a célt; ha mész egy alagútban és nem látod a fényt, akkor még nem mentél eleget benne


Kívánok sok sikert mindenképp.

2013. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez igazán sokat segített ! Ment a zöld kéz (Y) :))
2013. júl. 4. 12:47
 5/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Én paleolit étrenddel fogytam bő 5 hónap alatt 20 kilót. Igazából nagyságrendekkel könnyebb volt, mint gondoltam. Még vár rám 10 kiló, hogy tényleg jó formában legyek, de szerintem simán le fog menni. Testedzést csak az utóbbi 1 hétben kezdtem el, házilag, saját testtömeggel végezhető gyakorlatokat csinálgatok. Ezen kívül nem végeztem úgymond intenzív testmozgást sem. Sokat sétálni mindig szerettem, de ez még akkor is megvolt, mikor nagydarab voltam.


Egy szóval nagyon tudom ajánlani ezt. Ha betartod, 100% a siker.

2013. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!