Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen akarok étkezni,...

Egészségesen akarok étkezni, mellete tornázok, mit|miket ehetek?

Figyelt kérdés
15\L
2013. júl. 6. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél több nyerset, kásákat, hajdina, köles stb használata ajánlott fehér lisztes cuccok helyett, azaz a finomított dolgok helyett. Tejtermékek csökkentése nagyon fontos lenne, tejet is csak akkor igyál ha nem bolti van, hanem igazi háztáji nyers tej. Húsok közül hal, fehér húsok mehetnek, ha vágysz rájuk, de nem minden nap. Kenyér helyett is jók a kásák, és laktatóak, de fontos hogy ne tilts meg semmit magadnak, inkább csak próbáld kiváltani jobb minőségűre. Tapasztalatom szerint hasznos egy ideig gluténmentesen étkezni, ezért írtam a hajdinát és kölest, azokban nincs glutén. A barna rizs is jó választás, hüvelyesek is, bár most nyáron van sok jó minőségű nyers szóval érdemesebb egy jó nagy adag salátát enni mint babos ételt. Ugye a babot téli ételnek mondják, de én nyáron is szoktam csinálni, ha kívánod akkor mehet az is, és csicseriborsóra is sok jó recept van, de azt nem tudom hogy a te családod szokott e enni olyat. Szóval nem kell túlbonyolítani, a lényeg hogy próbáld kiváltani a kenyeret és finomított dolgokat jobb minőségűre, vagy kására vagy salátára.
2013. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy az ember mindig is húst evett (főleg tengeri állatokat életmódjából adódóan), esetleg növénykéket. Evésre kívánatos növények bizonyos zöldségfélék lehettek, és persze a finom gyümölcsök.


Nem valószínű, hogy nagyon magvakat (gabonákat) gyűjtögettek volna, mert nem finomak. Főve, kenyérnek elkészítve ma finomnak találjuk a búzát, na de ez már feldolgozott forma.. ez csak a modern időkben van.


Akkor ha az ember hús/zöldség/gyümölcsevő, együk ezeket..


Nőknek fontos lenne önvédelmet tanulni (torna1).


Értelmes testedzés még a Jóga, Pilates, Callanetics (torna2) de ha valaki erősít (súlyzó, saját testsúly torna3) vagy ezeket vegyíti, az értelmesen használja ki az idejét és nem divatokat majmol.

2013. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második, gondolom paleolit vagy. De azt mivel magyarázod hogy vegán testépítők világelsők lettek és állóképességben a paleolit táplálkozást követőket is legyőzték. Vagy azt hogy egy vegánnak sokkal jobb lett a vérképe?

Ezek a táplálkozási irányzatok olyanok mint a vallások. Te hiszel egyben és azt hiszed hogy csak az a járható út, pedig ahány ember, annyi út. De ha valaki napi szinten fogyaszt húst, annál kimutathatóan megduplázódik a rák kockázata és minden más betegségre is hajlamosabb lesz. Az ideális az kevés mennyiségű hús.

Amúgy meg a paleolit alapkoncepciója eleve hibás.

2013. júl. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok paleolit (de ismerem ezt a táplálkozást, és az előnyeit).


Nem foglalkozom érdemlegesen testépítőkkel. Gratulálnom kéne nekik? :)


Hogy érted a legyőzést? Ez amolyan kihívásféle? Paleo-közeli a táplálkozásom, állítom hogy késsel a kezemben komoly ellenfél vagyok bárkinek, ha nem is legyőzhetetlen. Nem tudom milyen vega kerülne fölém, valószínűleg indiai Kempo gyakorló harcművészek többnyire. Ha rutinosabbak nálam, de mások.. nem sanszos (vagy húsevő és jobb, mert tőle tanulok..) Ennyit a versengésről.


Az én lelkem szegény a hit hiányától. Egyszerűen nincs hitem, vallásom. Nem hiszem, hogy egy járható út van. Azt tudom hogy bizonyos elvek jók. Felőlem más is lehet jó, próbáltam nem vitatni azt amit te írtál, csak leírtam egy másik véleményt.


Nem ismerem a sok húsfogyasztás - magasabb rák kockázat összefüggést MEGERŐSÍTŐ kutatásokat, persze tisztában vagyok vele hogy megélhetési tudósok próbálkoznak, és hogy adott esetben ki lehet hozni érdekes statisztikákat. De akkor had vicceljek: a levegőt szívó emberek között sok a rákos, és végül mind meghalnak.

Nincs baj a húsevéssel, de felőlem lehet keveset enni. Nem írtam, hogy a kevés húsevéssel gond lenne O.o Úgyhogy igazat adok, ha gondoljuk együnk kevés húst.


Én csak 130 körüli IQ-val szerencsétlenkedek, tudom hogy ez nem annyira kevés, de tudom hogy lehetne magasabb is. Tanulhatnék, olvashatnék és tudhatnék többet is.. De azért suta nem vagyok, és nem értem milyen alapkoncepció hibás a paleóban.


De majd szólok pár gyógyult cukorbetegnek, PCO-s nőnek, hormon-immunrendszer-pajzsmirigy betegnek, hogy rossz az alapkoncepció, vissza mindent :(((

2013. júl. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!