Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SCITEC NUTRITION - 100% WHEY...

XCitroMx kérdése:

SCITEC NUTRITION - 100% WHEY PROTEIN PROFESSIONAL, ha ilyet eszek valamivel lesz valami egészségügyi problémám? (15 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Hetente 3-szor szoktam járni konditerembe 1,5-2 órát és utána olvastam, hogy miket ne szedjek biztosan, (keratin tabletta, szteroid...) de a fehérjeporokban nem vagyok biztos. Most én konkrétan erről a fehérjeporról szeretnék érdeklődni, hogy ha szedem, akkor a jövőben impotens leszek, rossz lesz a látásom, vese-, májproblémáim lesznek, vagy egyáltalán ne szedjek ilyet?

2013. júl. 7. 20:42
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nem lesz tőle semmi bajod ez csak sima fehérje. Max akkor lehetne veseproblémád tőle ha huzamosabb időn keresztül napi 200-300g fehérjét fogyasztanál.
2013. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem olvastál eleget...


Mondjuk elárulhatnád, hogy az impotencia meg a látás hogy függ össze a fehérjével (a többi ismert urbanlegend, azt tudom). A kreatin meg ugye nem a szteroidokkal van egy lapon? (más miatt nem ajánlják 15 évesen)

Sőt, lehet hogy még egy évig inkább sajátsúllyal kéne az ízületek védelme érdekében (nem növésmegállás).

2013. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A fehérjével az a probléma, hogy nem mindegy, hogy mennyit fogyasztasz belőle. Ha megeszel napi 1-2 grammot testtömegkilogrammonként, tehát ha 50 kg vagy, akkor 50-100 grammot, akkor az még nem okoz semmi bajt. Ha viszont túlzásba viszed, 4g/ttkg például, akkor ne lepődj meg, ha megdöglik a veséd, vagy harminc évesen kiveszik a vastagbeled felét rák miatt. Ésszel kell fogyasztani!


Üdv, egy orvostanhallgató

2013. júl. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én meglepődnék ha 4g/ttkg fehérjefogyasztástól rákos lennék vagy tönkremenne a vesém. Az én őseim úgy éltek túl évezredeket, és lettek a mai ember hogy egyre több fehérjét ettek.


Üdv.: egy racionális ember, távol a nyugati orvoslás megalapozatlan kényszeres dogmáitól.

2013. júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Na meg marha nehéz 4 grammot összehozni, a 2 se megy már sokaknak. Nem úgy van az.
2013. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Az én őseim úgy éltek túl évezredeket"


Jah, de nem is éltek nyolcvan évig.

2013. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy 280 g fehérje (70kg x 4g/ttkg) beviteléhez kb. másfél kiló húst kell megenni. Megnézem, hogy az őseid mikor jutottak ennyi húshoz.
2013. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönnöm a hasznos válaszokat! Ha konditerembe járok akkor miért állok meg a növésben, hallottam ilyet, hogy megállok a növésben, de, hogy miért azt még nem tudom.
2013. júl. 7. 21:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Jutottak, nem jutottak, más dolguk sem volt.


Nem éltek 80 évig. Mert ma ki él addig? 70 év körül van itthon az átlagéletkor, ez a kőkorban orvostudomány, higiénés ismeretek nélkül is alap volt, ha eltekintünk a magas csecsemő-gyermekhalandóságtól.


Még mindig a húsra szavazok. Ha megölök egy vadkan méretű állatot, több napra kijön a 1,5 kiló hús/nap, ha egész nap tudok vízben kavirnyázni, akkor is összejöhet.


Másfelől nem arról van szó, hogy ennyi kell. Arról van szó, hogy amíg az egészséges ember veséje probléma nélkül működik magas fehérjefogyasztással is, addig gyógyszeripar pénzen tanult orvosok bizonyos (nyilván hiteles) tanulmányból kiindulva a sok húsfogyasztás rákkeltő hatását hangoztatják.


Amikor ezt rengeteg vizsgálat és a józan ész is cáfolja, plusz fogalmuk sincs a magas inzulinszint és a daganatok kapcsolatáról. Persze hogy a húsevők rákosak.. Ha közben állandóan lisztet, cukrot és tejet esznek. Mi a hibás: a fehérje. Logika: Szőke nő szintű következtetés..

2013. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát kedves előző, úgy teszed tönkre a tested ahogy akarod... Egy kérésem van, ha beteg leszel, akkor ne sírj, és ne pereskedj, ha az orvos nem tud megmenteni.

Egyébként a kőkorban örültek, ha megérték a 40 évet, és ha már az inzulin és a rák kapcsolatáról beszélsz tudod mi az az IGF?

2013. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!