Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik a jobb antioxidáns...

Melyik a jobb antioxidáns forrás, a zöld vagy a fehér tea?

Figyelt kérdés
Egy könyvben azt olvastam hogy a zöld, egy megbízhatónak tűnő honlapon meg azt hogy a fehér tea.
2013. júl. 13. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fehér tea jótékony hatásai bizonyítottan egyedülállóak. Természetes antioxidáns tartalma a zöld teában található mennyiség kétszerese. Ezek közömbösítik a káros szabad gyököket, s ez által gátolja a sejtek öregedését. A fehér tea rákmegelőző hatású, mivel flavonoid tartalma megakadályozza a sejtburjánzást. A rendszeres fehér tea fogyasztók ritkábban kapnak szívinfarktust, kisebb mértékben szenvednek szív- és érrendszeri betegségekben. Vérnyomáscsökkentő hatású, továbbá koleszterincsökkentő és érelmeszesedést gátló, vagzis a fehér tea igazi szívbarát. A fehér tea csonterősítő hatása is bizonyított. Jó immunerősítő, antibakteriális hatású, így véd a kisebb fertőzésektől. Gyulladáscsökkentő és pajzsmirigy működést szabályozó hatása is van. Remek zsírégető hatású a fehér tea, a túlsúllyal küszködök bátran fogyaszthatják. A fehér tea alacsony nátriumtartalmú, viszont a káliumtartalma magas, ami az egészséges izomműködést segíti. A nyomelemek közül a fehér tea nikkel, króm, mangán és vastartalma jelentős. A vas jelentősége a vérszegénységben, a króm a vércukorháztartásban játszik szerepet, míg a mangán a csontanyagcserével kapcsolatban lehet fontos a szervezetnek. Az elkészített fehér tea színe világos aranysárga. Nagyon kíméletes a gyomorhoz, mivel kevés a csersav benne. Ez leginkább a fehér tea hajnali szüretelésének köszönhető. A fehér tea íze kevésbé karakteres. Lágy, finom édeskés, de hosszan tartó, kissé kesernyés utóízt hagy maga után, ezért inkább az edzett teafogyasztók kedvelik jobban. A fehér tea leveleit hagyományosan 70 C fokos vízzel kell leönteni és 5-7 percig áztatni. A fehér tea rendkívül alkalmas a napi szükséges folyadékmennyiség bevitelére, nemcsak télen, hanem nyáron is, mert köztudott, hogy egy csésze meleg tea kevésbé izzaszt, mint egy hideg ital, de ha valakinek mégis a hideg tea csúszik jobban ilyenkor, akkor ihat nyugodtan lehűtöt fehér teát.



A kérdésedre válaszolva mindkettő nagyon jó, de a fehér tea erősebb. Én a fehér teára voksolok, de ettől még a zöld is ugyanolyan jó. :)

2013. júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi az a magánvéleményt! ilyenre voltam kíváncsi,mert szerintem ezt a szöveget olvastam én is :)
2013. júl. 13. 23:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2013. júl. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!