Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészségtelen mindenn...

Mennyire egészségtelen mindennap kávézni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk elkezdenék kávézni, bár inkább csak egy bögre tejjel tudnám meginni, mert nem szeretem magában az ízét. :) Tehát ha iskolaidőben mindenhétköznap reggel innék egy kávét, az mennyire lenne káros idővel? Az iskolában mindig hulla vagyok, ha alszok, ha nem, viszont most már szeretném hasznosan tölteni az időt, ha már ott vagyok.
2013. júl. 16. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hány éves vagy de egy egészséges felnőtt,v. majdnem felnőtt számára napi 1-2 kávé nem egészségtelen.
2013. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
18 vagyok
2013. júl. 16. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Napi 1 kávé kifejezetten egészséges, főleg ha tejjel iszod, én is ittam minden nap 1 kávét ennyi idős koromban.
2013. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy "kifejezetten" egészséges. Fogalmazzunk úgy, hogy ha a kérdező egészséges, nincs pl. magas vérnyomása vagy valami hasonló, amire "nem illik" kávét inni, akkor napi 1 kávétól nem lesz semmi baja.

De szerintem a kávé nem segít, csak az alvás. Ha másképp nem megy, korai fekvéssel.

2013. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 acelsziv ***** válasza:
59%

Erről megoszlanak a vélemények. Van aki azt mondja egészségtelen és mindenféle "adatokkal" támasztja ezt alá.

Van aki azt mondja egészséges és mindenféle "adatokkal" támasztja alá.

Azért tettem idézőjelbe az adatokat, mert még én sem tudom eldönteni, melyik az igaz.

Mindenesetre inkább napi 1-2 kávé, mint egy doboz cigi, vagy alkohol.

2013. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem magas a vérnyomásod, akkor napi 1 kávé simán belefér, semmi bajod nem lesz tőle.

Bár szerintem a kávét főleg az ízéért érdemes fogyasztani, ha nem szereted, akkor nem értem miért akarod inni:D A teát sem szereted? Mert a fekete vagy zöld tea is tartalmaz koffeint, idd azokat, ha a kávét nem szereted.

2013. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Teát se kedvelem annyira, de a kávét, sok-sok tejjel viszont imádom. :)
2013. júl. 16. 17:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodtan idd, ha nem magas a vérnyomásod és nincs sok savad, akkor 1 tejeskávé csak jót tesz és sokaknak még a bélműködését is serkenti.
2013. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs baj a kávéval.


De nem erre kéne alapozni a vitalitást, hanem a szénhidrátszegény, vitaminokban / zöldségekben, húsban gazdag táplálkozásra és a testedzésre. Emellé a kávé: hedonista pörgető. Lestrapált, fáradékony embernek: tüneti kezelés..

2013. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolót még kiegészíteném azzal, hogy sok folyadékot kell innod.


Ha nem iszol 18 évesen napi 2-2,5 liter vizet minimum, akkor nem csodálom, ha fáradt vagy. Ez még fontosabb, amikor edzel, vagy kávét iszol.


Egyébként ha nincsenek vérnyomás, szív stb. problémáid, vagy ha nem vagy terhes stb., akkor napi 1 pohár, tejjel, tényleg egészséges. Jó a bélműködésnek (emészés), jó a vérnyomásnak és az ereknek, (mivel kitágítja azokat, és a vér jobban tud áramlani. Sőt, a kávéban még olyan anyag is van, ami a vesének kifejezetten hasznos, és több féle rák kialakulását is akadályozza.


De csak akkor, ha nincsenek a fent felsorolt betegségeid, vagy olyan, amire nem ihatsz kávét. És csak 1 kávé jó naponta, de max. 6 egészséges naponta. (több az káros)


Valamint hiába fogsz kávét inni, nem fog segíteni a fáradságodon, hidd el. :) Akár mennyi kávét megihatsz, ugyan olyan fáradt leszel.


Ha viszont naponta alszol min. 8 órát, nem maradsz fent sokáig, rendszresen edzel, sok egészséges ételt eszel és rengeteg vizet iszol (persze nem koszos csap vicet), akkor garantálom, hogy jobb lesz a teljesítményed.)

2013. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!