Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj az ha minden nap csak...

Baj az ha minden nap csak kólát iszok? Mennyire káros?

Figyelt kérdés
Mindig mondják hogy minden nap kell vizet inni, és nem kólát meg minden mást hanem sima vizet, de a kólában is van víz, akkor nem mindegy?
2008. jún. 25. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
igen baj, nemrég egy vegyész barátom mesélte 0,5-l kólának a savtartalma annyi mintha egy gallon vizbe beleöntessz 1 l sósavat, ennyire roncsolja a gyomrot és a fogakat. én azóta csak mértékkel iszom. ja és vesekövet is okoznak a szénsavas italok.
2008. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy egyáltalán hogy vizet vagy kólát iszol.


A kóla erősen cukros, foszforsavval és más adalékanyagokkal tuningolt lötty, ami kivonja a kálciumot a szervezetedből és később csontritkulásod lehet, a fogaid is tönkremehetnek. További rossz híreim a kólával kapcsolatban, hogy elsavasítják a szervezeted, az emésztő és kiválasztó szerveid nem tudnak majd megfelelően méregteleníteni, mivel az öntisztuláshoz-méregtelenítéshez tiszta vízre van szüksége a szervezetnek. Ezen kívül a kólában lévő üres kalóriától elhízhatsz. A kóla impotenciát is okozhat, de függőséget minden bizonnyal. És a kóla hosszú távú fogyasztása magas cukor tartama miatt cukorbetegséget is kaphatsz.


Persze ha szereted a kólát és más üdítőket, néha igyál meg jóízűen egy pohárral, de ne ez legyen a napi folyadék!

Igyál tiszta vizet, szimplán, mindenfajta lötty belekeverése nélkül. Meglátod újra megszereted a víz természetes ízét.

2008. jún. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A második hozzászóló vagyok, még egy érdekes link:


[link]

2008. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vesekövem lett tőle, szóval elég káros! :O Egyszer egy ismerősöm úgy szoktatta le a kisfiát a cóláról, hogy beletették egy pohár colába a gyerek kiesett tejfogát, reggelre szinte szétoszlott!!!!:O Ezután döntsd el, hogy vajon mit tehet a Te fogaiddal és a belekkel(amik jóval gyengébbek, mint a fog)! :)
2008. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

A viz mellett szoljon, nem tudom fiu-e vagy lany vagy de a narancsbor problemat is megoldja. Amig a buborekos italok csak megcsunyabba teszik a bort, addig a tiszta viz az en boromet szinte teljesen simava tette ...

Febr. 14.-en igertem meg egy ismerosomnek, csakis vizet iszok...lement par kilo es szep lett tole a borom...junius van...itt a nyar es a bikiniszezon...:o)

Egy ausztral ismerosom mondja mindig:

Cola= feketehalal

sima kenyer= feherhalal...

2008. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon káros, de előttem leírták miért. Ha nem szereted a sima vizet akkor öntsél bele citromlevet és máris lesz egy kellemes íze, ami ebben a melegben még jól is esik. Jégkocka vagy tedd a hűtőbe és nagyon kellemes italt kapsz.
2008. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szóval mint ahogy írták foszforsavat tartalmaz. S mint az tudni való a foszfor kivonja a szervezetből és elsősorban a csontokból a kálciumot. ergo sok kóla egyenlő rohamosabbaj kialalkulú fog problémák, csontrikulás vesegondok. Ha ezt akarod hajrá.

Jobb a víz. Nem azt mondon egyáltalán ne igyál kólát de inkább csak két hetente fél litert.

S ott van még a különböző kólatermékeben található más adalék ami szintén nem kell. Nem tudom hány éves vagy és fiú é vagy lány de ezek megfontolandók.

2008. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A coláról csak annyit, hogy a halálesetek után az útról a vért amit semmivel sem tudnnak eltüntetni egy benzin szállító autóból pumpálják a cólát az útra és az szépen FELMARJA.

Egy éjszaka alatt a csirke csontot is eltünteti, hogy beleállítod.Szerinted mennyire káros?

2008. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában a colát üregben élő kártevő rágcsálók irtására is használják. Teleöntik az üreget elegendő colával és a nyest, nyúl, ürge, kisebb görény feloldódik, elpárolog. Amúgy nem káros ha kólát iszol minden nap csak ügyelj rá hogy minimum 2 gallonnal fogyasszál és egyél mellé kristálycukrot is friss omlós kenyérrel.
2008. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlozni, és nem kell rémeséket mondani, annyira nem káros mert a boltban árulják, napi 2-3 pohártól semmi bajod se lesz, de nem jó CSAK kólát inni.Igyál ásványvizet, eleinte nekem rossz volt de később már jobban fog izleni, vagy ha nagyon nembirod a cukormenteset, vannak alacsony cukortartalmú gyümölcslevek is.
2008. júl. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!