Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tejre mostanában mondják,...

A tejre mostanában mondják, hogy nem egészséges, de mi a helyzet a tejből készült sajtokkal, joghurtokkal stb?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És ki mondta, hogy a tej nem egészséges? Ugyan már!

Az. És mivel az ebből a tejből készült tejtermékek, tejkészítmények is azok.

Fogyaszd őket egészséggel!

Jó, nyilván sokkal jobb volt a régi időben, mikor még falun otthon neveltek tehenet és tudta az ember, hogy az a tehén mit evett és azt a tejet itták és abból készült dolgokat fogyasztottak, de hát amit most kapsz a boltban tejet és abból készült dolgokat, azokat is nyugodtan fogyaszthatod.:)

2013. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sok mindenre monják, hogy nem egészséges, azután egy hónap, vagy év múlv,a hogy mégis egészséges, mindenről össze-vissza beszélnek mindent. Edd azt mindig, amit megkívánsz, én eszerint élek, a szervezet mindig jelzi, hogy mire van szükséged.
2013. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Neten keressetek rá:

pl:

[link]

De az a jó,hogy van amelyik szerint teljesen abba kell hagyni, van ahol azt írják csak alacsony zsírtartalmút szabad stb..

2013. aug. 1. 15:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem keresek rá, mert hallottam mát TV-ben is egyes műsorokban, meg olvastan neten is, és egy könyvben is, hogy a tej csak a bociknak való, mondjuk én nem is iszom sok tejet, de kávét csak azzal szeretem és ha néha megkívánok egy pohár hideg tejet, akkor megiszom.

Egyébként a sajt sem egészészséges szerintük, a joghurt és aludttej viszont igen.

2013. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Rólam most derült ki hogy tejallergiás vagyok, holott nem produkáltam olyan erős tüneteket mint a többi családtagom produkál (hasmenés, puffadás, stb). Őket nem érdekli az hogyha ételallergiájuk van, pedig esélyes hogy több családtagomnak is van ételallergiája. Mindegy, én elhagytam a tejtermékeket, nem volt könnyű, de most már teljesen megszoktam (én még csokit se eszek, és semmit, aminek az összetevőiben bármilyen tejszármazék található). A tüneteim már kezdenek enyhülni (ekcéma pl), de még sok idő kell ahhoz hogy észheztérjen a szervezetem. Az emberek 60%-a nem képes megemészteni más emlős tejét, eredetileg se arra lettek kitalálva a tehenek hogy mi lecsapoljuk őket. A borjúnak kell, nem nekünk. Amilyen tejre nekünk szükségünk van az az anyatej csecsemőkorban, ennyi. Olvass utána, kutakodj. Így hogy tejmentes vagyok sokkal kevesebb édességet vehetek a boltokban, ami csak a hasznomra válik. :D csökkent így az édességigényem o_O Otthon szokunk csinálni tehéntejmentes (rizs, mandula, v kókusztejet használunk helyette) édességet. a tejen túl is van élet :)
2013. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ki mondja? TáplálkozásHarcműves lelkes hirdetője a paleolit diétának.
2013. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a paleolit diétát én csak akkor ajánlanám embereknek, ha valamilyen oknál fogva amúgy is diétára szorulnak, egészségeseknek nem. A paleolit diéta többek között a tejsavót zárja ki az étrendből amúgy,tehát tej kizárva, de a kemény sajtok szóba jöhetnek (ami amúgy *** képmutatás, mert miből készül a sajt? na miből????...tudod te ;)) Joghurtok: out of question, vaj: out of question, túró: out of question and so on

de bezzeg húst ehetsz, amennyi beléd fér, had kapj egy kis köszvényt...

Szóval mindenki abban hisz, amiben akar, azt követ, amit akar, de amivel példálóznak a paleósok, mégpedig, hogy az ősember ezt meg azt evett, és hogy nem tudta megemészteni a tejet...1, az ősember nyersen evett...ergo, ha megsütögeted, ízesíted, netán még sajttal is megszórod a husit, az nem paleolit kor beli, de ami még fontosabb: senki nem tudja, igazából mit evett (de azt igen, mit nem: sajtot)

2, sokan azzal jönnek, hogy az őskori emberek nem tudték megemészteni a tejet. Ez korrekt. Egy génmutáció következménye az, hogy mi meg tudjuk emészteni. De mit mutat ez meg számunkra? Azt, hogy az ember próbálkozott a tejivással...Majd ki is alakult a tolerancia a laktóz iránt.

Összegezve a kérdésedre a választ: a tej egészséges. A kenyér egészséges, a só egészséges, MINDADDIG, amíg mértékkel fogyasztod.

2013. aug. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Előző: na igen én is így gondolom, illetve ,hogy egyénileg kell kitapasztalni,kinek miből mennyit érdemes. Ezért a túlzottan sok egyoldalú kajától óvakodni kell .
2013. aug. 2. 08:20
 9/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

Hello!

Mi számít egyoldalúnak?

2013. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem önmagában az,ha valaki minden nap ugyanazt eszi,hanem ,azt,hogy a napi étrend összetétele tartósan nem megfelelő azonos módon.
2013. aug. 2. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!