Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csak szerintem elcs*szett...

Csak szerintem elcs*szett dolog a testtömeg index?

Figyelt kérdés

Az én értékem 15,63 körül van általában, és néztem egy táblázatot ahol már elvileg az erősen sovány kategóriából is kimaradok.

160cm vagyok és 39-40kg körül mozgok... nekem ez tökéletesen megfelel, és nem szeretnék hízni.


2013. aug. 5. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is erősen sovány vagy, ne a modelleket vedd alapul, mert azok úgy néznek ki, mint az anorexiások és az szerintem inkább csúnya, mint gusztusos.
2013. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem veszem őket alapul, de nincs semmibajom az alakommal.
2013. aug. 5. 15:03
 3/4 Bárzsing ***** válasza:

A BMI-t biztosítási cégek számára dolgozták ki. A normál kategóriába eső tti-vel rendelkezők között figyelték meg a legalacsonyabb betegség-előfordulást (gondolom, a "nagy" betegségeket figyelték, mint a szív- és érrendszeri, tumor, ilyenek). Így meg lehetett jósolni, hogy az adott személy a jövőben mennyire veszi majd igénybe az eü biztosítási szolgálatokat. :) De nem hülyeség, ezért is vették át az orvosok.

Amúgy függ a kortól is, ha nem vagy felnőtt. Meg a nemtől. Pl. ha 13 éves lány lennél, akkor még a normál kategóriába esnél ezzel az értékkel. :)

2013. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok..amúgy köszönöm a válaszokat. Őszintén én így jónak látom magam.
2013. aug. 5. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!