Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sporttevékenység 10-20 percébe...

Sporttevékenység 10-20 percében mindig feljön savas, rossz izű dolog ( gyomorsav? ) a számból, ez mitől lehet és mire utal?

Figyelt kérdés

2013. jún. 12. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%

Lényegében egy reflux (GERD).


Valószínűleg nem veted meg a cukros, lisztes, tejes dolgokat. Ezek pedig ilyen apró kis problémákat okoznak. Kipróbálhatnád te is hogy pár hétig zöldségeket és húsokat eszel, és meglátod ez segít-e.

2013. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt hittem a reflux fáj...nekem nincsenek fájdalmaim. Nem gondoltam, hogy a szájba is feljön, azt olvastam a nyelőcsőt érinti:S:(...
2013. jún. 13. 18:09
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

A nyelőcső és a szájüreg között nincs nagy távolság.

Ne várd meg hogy fájjon.

2013. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha terhelésre jelentkezik, akkor nem valószínű, hogy az étkezésed a ludas. A nyelőcsöved és a gyomrod között van egy záróizom, valamiért ez ilyenkor nem zár megfelelően és feljön a sav.
2013. jún. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Például emelkedett hasüregi nyomás miatt, ami táplálkozáshoz köthető. Az edzés rátesz egy lapáttal persze, de az edzés az természetes, úgy is edzeni fog. Az étkezésén viszont tud változtatni, hátha segít.
2013. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom, csak az az igazság, hogy régen több zöldséget ettem és akkor is volt ilyen jelenség, főleg futás közben, csak mostanában sokkal sűrűbb azért...:S
2013. jún. 17. 09:56
 7/17 anonim ***** válasza:

szóval nem csak én tapasztalom azt, hogy a dolgok egyre rosszabbak (már ha nem teszünk azért hogy jobbak legyenek).

ez bizony lehet hogy általánosan igaz sajnos.

2013. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Párom ugyanazt eszi, amit én és még sincs ilyen jellegű problémája. Egyébként meg nem vagyok durván cukros, mivel ha lehet nem eszem cukrot, mert vigyázok az alakomra, például ezért is futok rendszeresen.
2013. jún. 20. 19:59
 9/17 Makoscsiga válasza:

"Párom ugyanazt eszi, amit én és még sincs ilyen jellegű problémája."

A reflux kialakulása nagyon komplex, amiben sok tényező is szerepet játszhat, de az étrend nincs közötte. Itt vannak a refluxra való hajlamosító tényezők listája:

[link]


Kezelése, különleges esetektől eltekintve, nem lehetséges az étrend módosításával. Különösen a savakat lekötő szénhidrátok mellőzése ronthat a tüneteken. Intenzív testedzés is ronthat. Próbáld meg kicsit csökkenteni az intenzitást, ha egyébként nincsenek tünetetid.

2013. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
De, azért valamennyi szerepe van az ételeknek is. Vannak ún. refluxogén ételek, amelyek csökkentik a gyomorszáj tónusát, így könnyebben visszajön a sav. Ilyenek pl. a csoki, fűszeres ételek. Ezek azonban a fogyasztást követően okoznak panaszokat, nem mozgás közben.
2013. jún. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!