Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha napi 1000 - 1300 kcal...

Ha napi 1000 - 1300 kcal bevitellel és rendszeres mozgással egészségesen lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Rendszeres mozgás pl. heti 3 alkalommal 6 km futás, napi 100 jumping-jack (persze figyelve a pihenőkre is).

2013. aug. 8. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt nézd meg! Személyre szabottan megkapod a kalória szükségletedet.

2013. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még azt kérdezném, hogy a heti 1 kg még okés, vagy "könnyen jött-könnyen megy"?
2013. aug. 8. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Hány kg vagy? hány centi? Fiú/lány/férfi/nő?


Egyébként általánosságban igen, de 1000 kcal már baromi kevés. Jó lesz az 1200-1300.

De figyelj oda a fehérje, szénhidrát és zsír bevitelére is.

1200 kcal mellé, max. 150 g szénhidrátot, max. 40 g zsírt és minimum 60 g fehérjét szoktak javasolni.

2013. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ezzel a módszerrel fogytam 10 kg-ot, 68-ról 58-ra, 165 cm vagyok, 22 éves és nőnemű.


3 hónap alatt fogytam ennyit, olyan heti 0,8-1,2 kg-okat. December óta nem mentem 58 fölé. :)

2013. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nem írtam le,h elég.e ennyi kalória,mert ez függ a nemtől,életkortól,magasságtól és a fizikai igénybevételtől,tehát nagyon egyéni lehet.

Amúgy heti 1 kg az éppen optimális,lehet,h gyorsabban is fogyni,de az nem szokott tartós lenni,mert kialakul egy jojo effektus.

2013. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És én csak heti 3x sportoltam/sportolok 1,5 órát, így bírtam megoldani.
2013. aug. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnéztem és 1300-at ír (1360 kb.) :)
2013. aug. 14. 22:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy kalóriát számolni szinte felesleges, és csak átverés az egész módszer? Írok is egy szélsőséges példát.


Megeszel napi 2kg csirkemellet zöldséggel. Kb 2200 kalória. Rengeteg kaja, és magas kalóriabevitel: mégsem hízol. Sőt, fogysz. Vajon miért? Azért, mert ezeket a dolgokat a szervezet képtelen zsírként raktározni, akármennyire is felesleges kalóriamennyiség.


Megeszel napi 500 kalóriának megfelelő fehér kenyeret vajjal. Nagyon nagyon kevés kaja. Mégis meghízol tőle. Mi ennek az oka? Az, hogy az így bevitt tápanyagok egyáltalán nem alkalmasak a szervezet táplálására, még energiaforrásnak sem alkalmasak, ezért kizárólag zsírt tud belőle létrehozni a szervezet. Az már más, hogy mégis csökkenni fog a súlyod, de az azért lesz, mert több izmot fogysz le a fehérjehiány miatt, mint amennyi zsírt felszedsz.


Normális, egészséges táplálkozással lehet szépen fogyni. Egyél húst, zöldséget, gyümölcsöt, magvakat, hüvelyeseket, a cukrot és a fehér lisztet pedig felejtsd el. Ennyi az egész történet.

2013. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!