Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rozskenyér, korpás kenyér,...

Rozskenyér, korpás kenyér, teljes kiőrlésű, most akkor melyik a legegészségesebb?

Figyelt kérdés
Egyáltalán a teljes kiőrlésű kenyér fehér lisztből van? Vagy rozslisztből? Vagy van teljes kiőrlésű meg nem teljes kiőrlésű rozskenyér is? És a korpás kenyér? Szeretnék egészségesen táplálkozni de most mégis melyiket egyem?:D
2013. aug. 9. 04:27
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

A teljes kiőrlésű azt jelenti, hogy nincsen meghántolva, hanem benne van a külső héja is a magnak.

A több rostot tartalmazó pékáruk lassabban szívódnak fel, lassabban emelik meg azbinzulinszintet, így egészségesebbek. Na meg a magas rosttartalom alapból növeli a széklettömeget, így jó hatással van az emésztésre, meg véd a vastagbéldaganatok ellen is.

Szóval minél nagyobb a rosttartalma, annál jobb.

A sima fehér kenyér az, ami nem igen jó. Helyette teljes kiőrlésű kenyeret, rozskenyeret, graham lisztből készült kenyeret, purpur kenyeret.

A korpás is jó, de szerintem azzal az a gond, hogy nagyrészt abban is sima búzaliszt van, csak aknak bele egy kis korpát. A simánál jobb, de a rendes teljes kirőlésűnél rosszabb:D

2013. aug. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mi közöd Tőle ***** válasza:
0%
Én azt mondom, hogy mind rossz. Erre mit mondasz? Én egyiket sem fogyasztom és vidáman megvagyok nélkülük.
2013. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

69%-os: Azt mondom, hogy szarok rá:D Bocs, de nem különösebben érdekel, hogy te mit csinálsz.

Én írtam a kérdésre egy -szerintem- megfelelő és helyes választ, a kérdező eldönti, hogy mit kezd vele.

2013. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi első, megy a zöld kéz. :)

Második: lehet, hogy neked nincs bajod tőle, de másnak igen. Nem kérdezte senki a véleményedet. :)

2013. aug. 14. 02:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Valójában amit te sütsz, az a legegészségesebb. Kétségtelen ugyan, hogy amit előttem írtak, igaz, csakhogy a bolti kenyerekben minden szarság benne van. A vőm néhány éve (más munka hirtelen nem lévén) egy pesti pékségben dolgozott. A legtöbb kenyérben pl 8 (nyolc!) féle E van, amibő 5 jobb, ha nem kerül az asztalra. A maradáék 3 is csak azért elnézhető, mert még nem bizonyították az ellenkezőjét. Szóval a legjobb, ha beszerzel egy kenyérsütőt.
2013. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Húúú, ez nem túl bíztató. Köszi. :))
2013. aug. 19. 02:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!