Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Homo ludensz kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy az összes emlős közül csak az ember az aki felnőtt korában is táplálékként fogyasztja a tejet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 12:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Aki nem hiszi,hogy a tej fogyasztása értelmetlen,sőt egyes esetekben káros, az jöjjön a Sport, mozgás témakörbe,és ott elmagyarázzuk neki.
2013. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Így aztán elég nagy butaság összehasonlítani a húsban, növényben lévő genetikai kódokat mint a tejben lévő"


Nem akarlak megsérteni, de ha már butának nevezel: Semmi sem nagyobb butaság annál, mint olyan fogalmakkal dobálózni, amiről fogalmad sincs. A húsnak valóban az a célja, hogy mozgasson. Csak nem téged, hanem azt az állatot, amelyik addig használta mozgásra, amíg le nem vágták.

Lehet, hogy valóban van a tejben valami, ami potenciálisan káros. De ha genetikai kódnak nevezed, azzal egyetlen dolgot árulsz el, hogy nem figyeltél oda biológia órán.

2013. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

ne haragudjatok, ha buta lesz ez a kérdés..de miaz h az élelmiszereknek genetikai kódjuk van? :D

Én tanultam bioszt elég keményen és úgy tudom genetikai kódja van állatnak, embernek, és a növénynek. És ezek a kódok nagyon bonyolultak, gyakorlatilag kutatás alatt van az egész.


Tévedek nagyot?

2013. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy lehet a tejben valami olyan ami káros nekünk, mert valóban nem lehet rendesen megemészteni.

DE, h csak összes emlős közül az ember fogyasztja táplálékként....

Nehezen tudom elképzelni, hogy egy másik állat tudatosan oda menjen a tehénhez és elkezdje a tőgyét szopogatni a tej miatt. Gyakorlatilag, hogy tudna hozzá férni egy kifejlett emlős a tejhez? Az anyaállat az ösztönei miatt nem fogja engedni h csak úgy megszopkodják....

Lehet hülyeség, amire levezetem, de erről az oldalról is meg lehet közelíteni magát a KÉRDÉST..(és direkt kihangsúlyozom, mert nem a tej káros v nem káros hatásaira akartam célozni.)

2013. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"a tejnek röviden leegyszerűsítve a teheneknél pl, hogy kicsiből nagy marhát csináljon. "


Inkább a kicsiből közepeset. Aztán majd a husi fogja a közepesből a nagyot, a tömegnövelő szerek meg a mégnagyobbat... A csecsemő (legyen az emberé vagy állaté) nem a genetika miatt eszik (iszik) tejet, hanem mert a hússal (és más szilárd táplálékkal) még nem bír el a szervezete, nem tudja megemészteni.

2013. aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!