Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Homo ludensz kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy az összes emlős közül csak az ember az aki felnőtt korában is táplálékként fogyasztja a tejet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
És azt a tejet ráadásul egy másik álaltfajtól szerzi be!
2013. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 MRC31 ***** válasza:

"másik állatfajtól" Köszönjük szépen! :)


Amúgy a kérdés jó!

2013. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Van itt egy srác az oldalon. Keni vágja ezeket a dolgokat. Elég durva a tag. nekem régebben edzéseket tartott, muteromnak pedig elég komoly egészségügyi problémái voltak, kórházról kórházra járkált, mikor edzés közben beszélgettem a sráccal akkor mondta hogy megnézi anyumat, azután elkezdett neki javasolni ezt azt, és anyum teljesen rendbe jött. Akkor tartott nekünk egy kis előadást, volt szó a tejről is benne. Felkeresem és mondom írjon le ide is egy pár dolgot. :) Tanulságos
2013. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Köszönöm szépen hogy megemlítettél.

Nem tudom a kérdező hány éves de gratulálok hogy ilyen jó helyen jár az agya és kezdi kapisgatni a dolgokat ezzel a kérdéssel.

A tej KÁROS! Mindig is az volt. A régi tanyán élő embereknek is az volt, csak akkor még nem volt annyi káros hatásból +1000 db hogy érződjön. Teljesen mindegy hogy eredeti frissen fejt tehénről beszélünk vagy bolti löttyről, mind a kettő káros. A felnőtt emberi szervezet nem képes más emlős állatok tejének lebontására, a tehén tejre főleg nem. A tej genetikai kódokat hordoz, és mivel a tehénnek a genetikai kódjai erősebbek mint az emberé így.... a homogénezés miatt a tej még károsabb, hogy miért abba nem mennék bele. A tej gyengíti az immunrendszer, rengeteg betegséget okoz.

A kérdésre a válasz egyszerű. Azért erőltetik annyira a trejet mindenhol, mert ez egy hatalmas, és lassú tömegpusztító fegyver. Rengeteg egészségügyi gondot okoz alattamosan. Pl gyermekkori autizmus, immunrendszeri problémák, rák...

2013. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"A tej genetikai kódokat hordoz, és mivel a tehénnek a genetikai kódjai erősebbek mint az emberé így.... a homogénezés miatt a tej még károsabb, hogy miért abba nem mennék bele."


Tényleg ne menj bele, de szerinted a homogénezéskor a tejet génkezelik? TaplákozásHarcmuves, hiába váltasz nevet, a blődli akkor is elárul.

2013. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

A két felhasználó külön ember, mert ez a srác edzéseket tart és elég sok embert húzott ki a gondokból, mellesleg meg igazat ír. A célja pont ez volt az embereknek hogy a hülyék elhiggyék milyen egészséges a tej. ha egy kicsit komolyabban utána járnál, és nem a kinder csokis reklámnak hinnél meg a Kiskegyednek akkor rájöhetnél hogy a tej rohadtul nem az aminek látszik. :)

Amúgy sztem nem írta hogy a homogénezéssel génkezelik a tejet szóval olvasni és értelmezni is megtanulhatnád a szöveget. A tejet nem gén kezelik, hanem alapból genetikai kódokat hordoz. De a kérdező már a kérdéssel is rátapintott a lényegre, miért csak az ember iszik tejet felnőtt korában? A válasz egyszerű, mert még az állatoknak is több eszük van...

2013. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem egyértelmű, de ha már egy mondaton belül használja a genetikai kód és homogénezés kifejezéseket gondoltam rákérdezek. (Hogy TáplálkozásHarcmuves-e azt sem tudom, de ő vált itt hírhedtté a paleofixációjáról.)

Azt tudtad, hogy minden táplálék tartalmaz genetikai kódot, mivel sejtekből áll? Sőt, újabb kutatások szerint a DNS nem emésztődik meg teljesen, és bekerülhet a véráramba. Ahhoz hogy persze a sejtjeidbe is beépüljön, egy kicsit több kell, de azért a kérdések amiket felvet, érdekesek. Ezek szerint a tisztán szintetikus étel kivételével minden káros?

2013. aug. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"A tej genetikai kódokat hordoz"


Mint ahogyan minden állat húsa és egyéb részei, sőt még a növények is. Tehát marad a fénnyel élés? OMG...

2013. aug. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Jogos a dolog hogy mindennek vannak genetikai kódjai, viszont egy dolgot vegyetek figyelembe. A húsnak mi a szerepe az életben, és a tejnek. A tejnek nem az a feladata hogy segítsen minket a mozgásban egész életünkben mint mondjuk az izmok stb...a tejnek röviden leegyszerűsítve a teheneknél pl, hogy kicsiből nagy marhát csináljon. Ezért fontos hogy azok a genetikai kódokat figyelembe vegyük. A húst eheted, hiába van benne genetikai kód, nem képes befolyásolni ezt a folyamatot. Sem a növények. A tej viszont igen, mert annak az a szerepe. A kecskéknél és a juhoknál más a helyzet, az ő tejüket azért "lehet" fogyasztani, mert a genetikai kódjai nem olyan erősek mint egy marháé. Így aztán elég nagy butaság összehasonlítani a húsban, növényben lévő genetikai kódokat mint a tejben lévőt. Ismerős a név hogy Táplálkozás harcművészete vagy mi. Nem teljesen értek vele egyet, olvastam itt jópár hozzászólást. Ő azt híreszteli hogy teljesen meg kell vonni ezeket magunktól. Én testépítő, személyi edző,- és táplálkozási tanácsadó is vagyok... és attól hogy ez a véleményem, még hébe hóba fogyasztok tejet. Véleményem szerint nem kell az immunrendszer seggét fényesre nyalni.
2013. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem az ember az egyetlen, de például a macskáink is szeretik a tejet.
2013. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!