Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mi lehet a problém...

Szerintetek mi lehet a probléma? Hogyan tudnám rávenni a szervezetemet, hogy több folyadékot tudjak inni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hihetetlennek hangzik, de egyszerűen alig bírok meginni naponta 1 liter vizet, vagy bármilyen folyadékot és ezt a levessel együtt értem. Van, amikor még a liternyi sincs meg. Ha innom kell rosszul vagyok, pedig nem akarok egyszerre sokat magamba kényszeríteni. Próbáltam már sósabb ételeket enni, de ez sem segített. Tudom, hogy könnyen tönkre mehet így a szervezetem, így ha valaki tud tanácsot adni, még ha nem is gondolja hasznosnak, írjon! Előre is köszönöm!
2009. okt. 30. 03:15
 1/2 anonim ***** válasza:

próbálj meg alacsonyabb ásványi anyag tartalmú vizet inni: forrás víz, tisztított víz. Az könnyebben fog csúszni.


Másrészt próbálj egy rendszerességet bevezetni amig ki nem alakul a szomjúság:

reggel felkelés után rögtön vízivás

étkezés előtt fél órval vízivás

étekzés közben ne igyál

utána viszont csak 1,5 órával.

Napközben is legalább óránta próbálj innni.

lefekvés előtt is egy kis pohár nyugodtan mehet.


Ha ezeket követed akkor vissza fogsz találni az egészséges egyensúlyhoz.

2009. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ezek szerintm, a te szervezetednek nincs szüksége több folyadékra.

a tv nyomja beléd azt h igyél meg napi 4 liter vizet, de ez nem igaz. a szervezeted jelez, ha több vízre van szükséged. ha neked nem jelez, nincs szükséged több vízre. főleg így h kényszerrel sem tudsz többet inni.

a te szervezetednek annyi vízre van szüksége, ez van. nemkell eröltetni, ha nemmegy. a napi 1 liter legyen meg, de ennél felesleges többet innod.

énsem iszok többet, énis próbáltam már, de csak sokkal rosszabbul lettem. 5 percenként a wcn voltam, az egész életkedvem elment, mivel a hasamban egyfolytában víz volt, ettől nehéznem éreztem magam, nemvolt kedvem semmihez, szörnyű volt. így inkább visszaálltam a saját rendszeremhez. és azóta megint minden jobb.

2009. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!