Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor milyen az egészsége...

Most akkor milyen az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Végig olvastam ma ezt a kérdés-válaszokat, és egy csomó ellentétes dolgot találtam.

Akkor ha eszem a pörkölteket, az is egészséges?


2013. aug. 31. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen egészséges a pörkölt is.

Minden étel egészséges, ha nem mindig ugyanazt eszed, hanem változatosan mindent. Tejet, tojást, húsokat, zöldségeket, gyümölcsöket stb.

A "csak ez egészséges,ez nem" csak demagógia. Ráadásul pár év után az egészségesről találják ki, hogy egészségtelen , és ami eddig egészségtelen volt, az mégis egészséges.

2013. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nincs olyan, hogy egészégtelen. Mindent jól meg kell válogatni, miből mennyit :)
2013. aug. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,ha változatosan étkezik valaki,eszik mindent,ami szükséges(zöldség,gyümölcs,húsok(!)) akkor abba belefér egy-egy pörkölt,gombóc ,stb. is. Szerintem manapság túlságosan ki van élezve az egészséges táplálkozás kérdése.

Amúgy a szervezetünkre kell odafigyelni,az "jelzi",h mire van szüksége éppen,ez az amikor megkívánunk valamit.

2013. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

A "miből mennyit" a lényeg.

A zöldség "egészséges", de, ha csak azt eszünk, az egészségtelen. A cukor egészségtelen, de azért, mert edzés előtt benyomunk egy sport szeletet (azért azt, mert viszonylag kevés benne a zsír - persze akkor már jobb a szőlőcukor, mondanák sokan :) ), hogy legyen energiánk az edzés alatt, nem ettünk egészségtelenül.

A pörkölt nem egészségtelen. Túl sok pörkölt túl sok telített zsírral, az már egészségtelen.

2013. szept. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előzőekkel értek egyet, szerintem is a változatos táplálkozás az egészséges, és figyelembe kell venni a saját szervezetünk jelzéseit is, sokszor van arra a tálálékra szükségünk, amit nagyon megkívánunk. Az alapanyagokra kell odafigyelni, hogy minél kevesebb mesterséges szer legyen abban, amiből főzünk és amit megeszünk.
2013. szept. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyszerű: cukor , tej, és gabonamentes.
2013. szept. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!