Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A legjobb barátnőmmel, van a...

A legjobb barátnőmmel, van a gond mert egyszer csak elhatározta h nem eszik mert h ő ' dagadt ' pedig ez nem is igaz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem eszik rendesen és nem tudja megérteni, h nem úgy kell fogyni h nem eszik egész nap, hanem h kevesebb zsír, meg ilyesmi. Már kezd komoly tulzásokba esni, depressziós, minden nap sír, nem mer tükörbe nézni, nem meri megnézni a képeket magáról. 50 kilóról lefogyott 43-ra és ez pár hónap alatt.

Kezdek nagyon nagyon komolyan aggódni érte, és már nem csak azért nem eszik mert fél h meg hízik ( mert ugye így kezdődött) hanem azért, mert összeszűkült a gyomra, és ha akarna sem bírna többet enni. Mindenki szerint már nagyon közel áll az anorexiához.

Volt már psziológusnál, de az sem segített.

Teljesen tanácstalan vagyok...:(

Próbálok minnél többet beszélgetni vele, mindig vele lenni, de úgy érzem ez nem nagyon segít, mert másnap megint rájön a sírás.

Mit tegyek?


2013. szept. 2. 17:17
 1/10 A kérdező kommentje:
És azt kihagytam hogy 13 éves.
2013. szept. 2. 17:19
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elmagyarázni neki, hogy nem attól lesz csinosabb, ha nem eszik, és kilátszanak a csontjai. Mondd el neki, hogy sportoljon valamit, úgy sokkal jobb lesz az alakja, és akkor az étkezéssel sem lesz gond. Esetleg ajánld fel neki, hogy minden nap mozogsz vele egy kicsit, hátha akkor jobban hajlik rá.
2013. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

uhh..mennyiszer próbáltam már mondani neki hogy akkor nem lesz csinosabb, de az egyik fülén be a másikon meg ki...

De fogok vele sportolni, mert ez az egész egyre rosszabb:(

Köszönöm szépen!:))

2013. szept. 2. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Kijavítanálak, nem a zsírtól híznak el az emberek ,hanem a gyorsan felszívódó szénhidráttól. Olyankor megemelkedik az ember vércukor szintje és ez az oka ,hogy a szervezet zsír formájában raktározza el az ételt. De olvass utána ha érdekel. Amúgy ha zöldséget, gyümölcsöt, húst, tojást enne a barátnőd bármennyit ehetne mégse hízna el,mert a vércukor szintje stabil maradna.
2013. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, ezt eddig nem tudtam, de köszönöm!
2013. szept. 2. 21:27
 6/10 anonim ***** válasza:

"Volt már psziológusnál, de az sem segített. "


Ez nem úgy működik, hogy egyszer-kétszer elmegy és már meg is gyógyult. A pszichiátriai betegségek gyógyulási ideje nagyon hosszú lehet, akár évekig is eltarthat.


Vedd rá, hogy menjen vissza és járjon rendszeresen kezelésre.

2013. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Irány a pszichológus! Addig is, lehet hogy segít ha mondogatod, milyen csinos/karcsú. Próbálj meg esetleg összebeszélni az osztálytársaival, esetleg a fiúkkal is, hogy időnként említsék meg ezt :)
2013. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben!!Mondom neki h karcsú, meg szép, mert ma sem evett semmit...

És tényleg szó szerint minden nap sír! Úgyh akkor megyünk psziológushoz!

2013. szept. 4. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lett vele? Ugye rendbe jött?
2014. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pár hónap alatt 50kilóról 43ra? Az nekem 3 hét volt ...mondjuk, én 18 vagyok és 155centi..

Nah mindegy is, nem az idô számít, hanem az eredmény.

De ugye jobban van már?

2014. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!