Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most mit csináljak? (sürgős,...

Most mit csináljak? (sürgős, evészavar-ügy! )

Figyelt kérdés

Anorexiás vagyok.

Az utóbbi három nap alatt (mait is beleértve) összesen az első nap ettem egy kisebb szendvicset (260-270kcal) , ma pedig reggel egy teljes kiőrlésű kenyérszeletet egy szelet sajttal és fél pohár 0.5°%-os tejjel (összesen 150kcal). Tudom hogy ez még a kevésnél is kevesebb, de most nem ez a lényeg.

Már amikor hazasétáltam a suliból, éreztem hogy valami nem oké, mert egy fél percre megint színes foltokat kezdtem látni, de az szerencsére elmúlt miután megálltam pihenni egy-két másodpercre. Ez volt kb. délután 2-kor, azóta pedig semmi baj sem volt, egy órával ezelőttig.

Kábé egy órája egyre sz@rabbul vagyok, ezalatt pedig azt kell érteni, hogy furcsán fáj a fejem (mindenhol, de nem annyira erősen hogy kibírhatatlan legyen), a hasam is folyamatosan fáj, néha (10percenként kb.) olyan, mintha valaki belülről megmarna, és alig bírok állni a lábaimon... Az előbb kimentem inni egy pohár vizet, mert azt hittem attól majd elmúlik, de kiesett a pohár a kezemből, és konkrétan azt hittem elájulok. Úgy egy percig annyira elhomályosodott minden, meg tele lett foltokkal és pöttyökkel, hogy semmit sem láttam. Utoljára amikor ilyen történt velem, elájultam, és úgy pofozott fel a barátnőm hogy felébredjek.

Amikor már viszonylag jól láttam, nem érdekelt hogy hányingerem van, bepánikoltam és gyorsan ettem egy szelet sajtot (az volt a legközelebb), de rá pár percre vissza is jött... Most egy barackkal küzdök, és nagyon apró falatokban le tud menni, és eddig bent is maradt.

Még mindig hányingerem van és fájnak a térdeim + hasam + fejem, de foltokat nem látok. Csak ha hirtelen fordítom el a fejemet.

Rajtam kívül csak 12 éves öcsém van itthon, a családból senki sem tud a betegségemről.

Mit csináljak? Félek hogy a barack is vissza fog jönni (hozzáteszem hányatni sosem szoktam magam! Amikor megpróbálom sem sikerül soha (szerencsére), de most valamiért minden vissza akar jönni.).

Olyat ne írjatok kérlek, hogy "egyél", "miért nem eszel" vagy "hülye vagy", mert ezekről mind tudok és mindenkinek igaza is van. Ezt csak az érti aki volt már evészavaros.

Csak légyszi segítsetek, ahogy tudtok... Komolyan be vagyok pánikolva.



2013. szept. 4. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pihenj, amennyit tudsz.

Barack helyett alma - bár ha a barackot letolod, akkor az is jó, viszont az almában lévő pektin kicsit segít helyretenni a gyomrodat.

Két-három szem szőlőcukor vagy kockacukor is segítene.

Van otthon olívaolaj, vaj vagy kókuszzsír? Próbálj meg azokból enni egy keveset - a zsír energiát ad és jobb, mint a szénhidrát.

Igyál sok sok folyadékot, lehetőleg citromos vizet, vagy hideg kólát, apró kortyokban, jó a hányinger ellen.

2013. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én tudom milyen ez.

Ilyen nekem is volt.

Ittam egy bögre meleg teát és ettem egy kis főtt ételt, lehetőleg rizst vagy krumplit, húst és zöldséget mellé.


Véleményt nem írok, tudom hogy te is tudod és azt is tudom h nehéz, de muszáj lesz.


Ex anorexiás, én saját magam gyógyítottam ki.

2013. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!