Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amennyiben olyan életmódot...

Amennyiben olyan életmódot folytatok, amiben ritkán jutok gyümölcsökhöz, és szinte csak főtt zöldségeket fogyasztok, érdemes vitaminpótló készítményeket fogyasztanom?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy legalább is vitaminokból kevesebbet fogyasztok, mint kellene az ásványi anyagokról és a nyomelemekről nem vagyok ennyire meggyőződve. Mikor állhat fent pl. a vitamin túladagolás veszélye? Mert olyan is létezik ugyebár.

2013. szept. 27. 09:20
 1/2 anonim válasza:
Szerintem non kevés olyan ember van aki tényleg minden egyes nap bevisz minden fontos vitaminból eleget. A nyers gyümölcs-zöldség elengedhetetlen, mintahogy bizonyos zsírok bevitele is (hiszen ez szállítja a vitamint így szívódik fel) szedjél vitamint ha nem tudod megenni , mert amit jó magam fokon szétfőznek abban vitamin nem sok marad ezért nem értem én a befőzést sem. Inkább ( ha te főzöl) aszalj és akkor megmarad a vitamintartalom is. Ha vírusos időszak van mint pl most akkor valahoyg meg kell erősítened az immunrendszeredet úgyhogy sok C vitamint egyél és mellé a többit akár immnprot vagy bérest vagy valamit mellé még. Én a csepp ízétől mondjuk öklendezek (már bocs) de azért használhat.
2013. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 pegazusi ***** válasza:
Centrum Performance! Az a tuti. Csak Magyarországon nem lehet kapni. Vagy Actival Energiat nyomjál, azok beváltak. A "megadózisokkal" meg ne foglalkozz. Annyit ember nem fogyasztott soha! (mert nincs rá szüksége :)
2013. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!