Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy bírnék lefogyni?

Hogy bírnék lefogyni?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de 13 éves vagyok, 176-177 cm körüli, és 90 kg. Nagyon soknak érzem, és ez meg is látszik. Hogy bírnám elérni, hogy 3-4 hónap (vagy kicsivel több)idő alatt lefogyjak úgy, hogy az meg is látsszon (kb. 70-65 kilóra gondoltam)?

2013. szept. 30. 18:24
 1/4 anonim válasza:
Sportolj sokat! csak ennyit tudok mondani :/
2013. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és mit ajánlanátok, amit otthon is elvégezhetnék? csak fekvőtámaszt ne, mert az siralmas
2013. szept. 30. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha neked a fekvőtámasz siralmas, akkor nagyon komolyan el kellene kezdeni alapozni a Fegyencedzéssel..


Az ember hús és zöldségevő. Ha tejet, kenyeret, édességeket eszel, akkor 90 kilós, vagy nehezebb leszel.

2013. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Először az lenne a legoptimálisabb, ha egy szakember megállapítaná, hány kcal-t égetsz el egy nap alapjáraton (ez azt jelenti, hogy nem sportolsz, csak végzed a megszokott napi tevékenységeket). Természetesen mindenütt a 2000 kcal szerepel, de csalós a dolog, tényleg rengeteg tényező befolyásolhatja ezt. Utána keress egy kcal számlálós weboldalt, az a legegyszerűbb, én a kaloriabazis.hu-t használom. Ha a kétezret veszed alapul, akkor 1600-al kezdj, mindenen nézd meg a tápanyagtartalmát, az a lényeg, hogy sok fehérjét (zsírszegény túró, tojás, hal...) és kevés zsírt, szénhidrátot egyél. Ha nagyon lusta vagy (én az voltam), akkor várj két-három hetet, milyen az anyagcseréd, jobban érzed-e magad a bőrödben. Nem a mérleget kell nézni, eleinte nem lesz nagyon látványos a dolog kilogrammok szempontjából (nem is szabad, hogy ez történjen). Ismerősök, főleg akik ritkábban látnak, észre fogják venni a változást. Nos, ha ez mégsem történik meg, akkor alapjáraton kevesebb kcal-t égetsz el, ezért könnyebben hízol. Ilyenkor vegyél kondibérletet, azt tanácsolom. (: Fokozatosan lehet csökkenteni a kcal-kat; 1400, 1300, 1200. Arra vigyázz, hogy 1000-nél soha ne egyél kevesebbet, illetve ha mozogsz, akkor mindenképpen egyél többet. Rengeteg folyadék, kitartás, étkezési napló becsületes vezetése és heti egy csalós nap engedélyezett (persze nem ész nélkül, hogy akkor most bezabálok 4000 kcal-t). Táplálkozz változatosan, nem hátrány, ha kreatív vagy a konyhában és szerezz be egy digitális kijelzős mérleget. (Az meg már csak a személyes véleményem, hogy ilyen fiatalon ne szedj mellé semmilyen segítő csodabogyót, amiket mindenütt reklámoznak.) Én két hónap alatt 15 kg-t fogytam így, és nem kellett kondibérlet sem (meg persze a heti három szelet csoki lecsúszott), de ez már tényleg egyénen múlik. Nagyjából ennyi. (:
2013. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!