Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ma nem ittam kávét reggel,...

Ma nem ittam kávét reggel, helyette zöld teát próbaképpen. Délután 4 óra körül munka után szabályosan rosszul voltam, hasogatott a fejem. Ez megijesztett. Hogyan szokjak le? Egyáltalán tényleg egészségtelen a napi egyszeri kávézás?

Figyelt kérdés

2013. szept. 30. 22:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

1-1 kávé napi szinten se nem káros, se nem okoz elvonási tüneteket ha kihagyod. Bár ez lehet egyénileg eltérő, de az egy adag az semmi. Vagy hatszemélyes kotyogónyi adagot hörpintesz ilyenkor? A tea és a kóla is tartalmaz koffeint, csak kisebb mennyiséget.

3-4 pohár kávé utáni teljes kihagyást azért én is megérzek. "Ritkítás" mellett nincs elvonási tünetem. Ha teljesen elhagyom, akkor változó. VAgy aluszékony leszek, vagy jön a fejfájás. Egy adagnál ez még nem lehet vészes. HA mégis ez az ok, akkor általában 1-3 nap után elmúlik. Néha kitart egy hétig.

2013. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!