Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egyoldalú táplálkozás...

Az egyoldalú táplálkozás egészséges/lehet vele fogyni?

Figyelt kérdés

Nem magamról kérdezem, csak úgy általánosságban.

Vegyünk például egy magasabb kalóriatartalmú gyümölcsöt, pl. a banánt. Ha abból az ember úgy napi 6-7-et megeszik, de mást nem, attól lehet fogyni?

Vagy például péksütemény, kakaós csiga... Napi 3, de ha csak olyat eszik valaki, akkor az is hizlal?


2013. okt. 1. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyoldalú táplálkozás sosem egészséges. Fogyni fogyhatsz,de ugyanúgy hízhatsz is, mindemellett a hiánybetegségek miatt szörnyen fogod érezni magad.
2013. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Azt hiszem, tied a medál. Voltak itt már érdekes ötletek, pl. csak kenyérrel fogyás, de a kakaós csiga diéta mindent visz!


Ember, szerintem olvass a táplálkozás alapjairól, ez egy fontos téma, az életminőséged vagy akár a puszta életed múlik rajta!!! Hogy lenne egészséges az egyoldalú táplálkozás? A testnek vannak alapvető igényei, ha ezeket nem adod meg neki, egy ideig makacsul kitart, de aztán mindenféle durva hiányjelenséged lesz és végül belehalsz.


Rövid kúránál kevésbé büntet az egyoldalú táplálkozás, de nekem már 1-2 napnál is rezeg a léc, hiába tudom, hogy nem lehet bajom. Szeretem rendszeresen bevinni az esszenciális tápanyagokat :)

A fogyáshoz viszont hetek kellenek kisebb feleslegnél is, ott már elég buta dolognak tartom pl. az elégtelen fehérjebevitelt...


6-7 banán olyan kevés kalória, hogy a normál test, aki nem tud fényből élni, kénytelen fogyni. Izomvesztés az igen logikus ebben az esetben. Nemcsak a fehérjehiány, de a koplalás miatt is.


A gluténos szénhidrátdiétát nem kívánom boncolgatni.

2013. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz egy nap, akkor fogyni fogsz, mert a szervezeted a normál működéshez kénytelen a tartalékokhoz nyúlni. Más kérdés, hogy még fogyókúra idején is érdemes a hasznos kalóriákat, vitaminokat magadhoz venni, amire a szervezetednek szüksége van, ezért kéne inkább a zöldségek és fehérjék irányában keresgélni, ha már a választékot akarjuk leszűkíteni. Ezzel lehet egyébként tartósabb is a fogyás, mivel nem lép fel szükségállapot és a diéta végeztével nem kezd őrülten tartalékolni a szervezet.
2013. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minek fogyni? Követni a médiában látott sovány műmellű modelleket?
2014. máj. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!