Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most tényleg annyira egészségt...

Most tényleg annyira egészségtelen a gabona?

Figyelt kérdés
Annyit hallom meg olvasom itt mostanában, hogy ezek aztán nagyon károsak. Én azt még úgy el is hiszem, hogy a kenyér nem jó (még a teljes kiőrlésű sem), de most komolyan, mi a baj a barna rizzsel? Még csak nem is fehéret mondok. És a natúr zabpehely? Én már csak ezeket szoktam enni gabona címszó alatt és most jött ez a hullám, hogy már ezek sem jók. Én tényleg szeretnék egészségesen táplálkozni, így egy ideje már gyanúsan nézek ezekre is, de nem tudom eldönteni valóban ártok-e a testemnek ezekkel, vagy mások esnek túlzásokba.

2013. okt. 16. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy egészségtelen, csak egy hülye irányzatban hiszik ezt egyesek. Ha tényleg annyira ártalma lenne, akkor most nem lenne esélyünk erröl tárgyalni, mert már régen kipusztult volna az emberiség.
2013. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
A barna rizs tele van lektinnel. Ellehetne gondolkodni,hogy a nagy rizsevő múlttal rendelkező Ázsiában nem véletlenül nem divat a barna rizs. A zab meg feldolgozás során általában gluténnel szennyeződik.
2013. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Honnan tudod te azt, hogy például a középkori Ázsiában nem barna rizst ettek?

Barna rizs - teljes őrlésű liszt

Állítólag vannak tudományos kutatások, amelyek kimutatták a káros hatásokat, de már annyi mindenről kiderítették, hogy káros, és azt is, hogy hasznos, hogy már nem hiszek semmilyen efféle kutatásnak.

2013. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
már én sem értem. próbálok nem gabonán élni csak mértékkel fogyasztani :\
2013. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
46%

Ha ezelőtt 2000 éve éltél volna, akkor a mai táplálékok 10%-át sem tudtad volna megenni! Hogy miért? Génmanipuláció! Ha abban a korban éltél volna, amikor még nem volt ez a "csodálatos" emberi felfedezés, a génmanipuláció, akkor bátran ehetnél azt, amit csak akarsz! De sajnos nem ez a mai világban az elterjedt, hogy egészséges legyen, hanem az, hogy minél több bevételt lehessen realizálni! Megértem, hogy mit érzel! Én kb 3 éve áttértem a jelenlegi nézetemre. Én sütöm magamnak a kenyeret, olyan lisztből, ami gluténmentes (gluténérzékenységem van). Most így jól érzem magam. A rizst megeszem, de azzal is az a baj, hogy már az is elég rendesen génmanipulált. (hozzáteszem, állítólag amit Magyarországon termesztenek az még nem esett át manipuláción. De ugye nem vagyunk ott... Szóval még bármi kiderülhet!) Nagyon utána kell olvasni hogy mit eszünk meg!


Legalábbis nekem ez a véleményem

2013. okt. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!