Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulímiás vagyok, sokat szúr a...

Bulímiás vagyok, sokat szúr a szívem! Milyen vitamint szedjek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok bulímiás, alul-felül purgálós típus...az utóbbi időben elég sokat szúr a szívem (nem csak ha purgálok), milyen vitamint szedjek, amiben van sok kálium?

Gondolom, hogy a káliumszintem alacsony, mivel már 3-szor voltam kórházban, és ez volt a baj! Akkor Kaldyumot kaptam, de az vényköteles sajnos!

Ezért gondoltam olyan multivitaminra, ami tartalmaz káliumot, de elég kevés...pl. Béres meg ezek nem.:(



2013. okt. 17. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
B12 és főképp magnéziumot, ugyanis az az izmok őre, így í szívizomé is.
2013. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja, és B6 vitamin.
2013. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem biztos, hogy a szíved. Lehet kialakult nálad is a reflux / ha rendszeresen hánytatod magad ez jelentkezik/ és a nyelőcsövedben kialakult felmaródások miatt van mellkasi fájdalmad.
2013. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor MagneB6 pld. jó lenne?


Lehet, hogy nem a szívem, de eddig mindig azzal volt a baj, mikor kórházban voltam, és most is ugyanazokat a tüneteket érzem, mint akkor. Refluxhoz hasonló, más jellegű tüneteket most nem...mivel eléggé megijeszt, hétvége óta nem csináltam semmi "rosszat", mégis szúr...de lehet, hogy reflux...

2013. okt. 17. 21:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, de ha lehet olyan kombinált készítményt kapni, amiben sokféle B vitamin van, és még mellette pl. egy kis ginkgo biloba, vagy citromfű, vagy egyéb természetes nyugtató, az még jobb lenne.
2013. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Magnéziumot meg kalciummal együtt szedj!
2013. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Jól gondolod, amikor káliumhiányra gyanakszol a szívszúrással kapcsolatban.

Káldium és Panangin. Én ezeket ismerem. Ha nem tudod feliratni, akkor be lehet vinni rendes kajával, akár zöldségekkel is. Kérdés, hogy mit vagy hajlandó megenni és azt meddíg tudod magadban elviselni. Google-el mindent megtalálsz arról, hogy miben van kálium.

2013. okt. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

igen, a Panangint ismerem, azt is szedtem a múltban már, ha jól emlékszem, az nem is volt vényköteles, köszi, hogy eszembe juttattad :)

Most banánt eszek, napi 1-et, ami bent marad, bár 3 év hashajtózás után, nem tudom, mennyi szívódik fel.:(

Mondjuk ma még nem is szúrt a szívem!

2013. okt. 18. 17:57
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem akarok gusztustalan lenni, ezért nem is nagyon részletezném, de pl. alma, paradicsom, stb., kb. minden ugyanúgy jön ki alul, ahogy bement felül.

Ezért nem tudom, hogy az ásványi anyagok mennyire szívódnak fel.

Tudom, tudom, orvoshoz kéne mennem...járok is pszichiáterhez, 1 hónapja volt vérvétel, akkor rendben volt a kálium, de tudom, hogy az mindig csak az aktuális állapotomra érvényes (előtte nem hánytam, hashajtóztam pár napig).

2013. okt. 18. 18:03
 10/12 Csxeba válasza:
Az nem úgy van, hogy ha tudod magadról, hogy bulímiás vagy akkor már nem is vagy bulímiás?
2013. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!