Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék egészségen táplálkoz...

Szeretnék egészségen táplálkozni, élni. Hogyan?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban szeretnék átállni az egészséges életmódra. Viszont nem tudom, hogy miket kellene egyek. Szoktam edzeni hetente három alkalommal 30-40 percet. Tudom, hogy ez nem sok de ez is valami.

Milyen ételeket egyek? lehetőleg úgy, hogy kijöjjek egy hónapra... és hogy ne költsem rá a "gatyámat".

Fehérjeturmixokat is szeretnék fogyasztani abból milyet, hogyan?



2013. okt. 25. 23:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

amíg rendszeres az edzés, addig nem baj ha csak ennyi.


először is, egyáltalán ne egyél fehér cukrot, kenyeres, tésztát!

se zsíros ételeket.


ott a teljes kiőrlésű rozskenyér, a barnarizs, a nyírfacukor. ezeket lehet enni.

rengeteg zöldség, akár párolva, akár nyersen. nem túl fűszeresen. húsokat minél soványabbakat fogyassz.

mindenből alacsonyabb zsírtartalmút, cukortartalmút.


az a gond, hogy recepteket ilyen életmódhoz nem könnyű találni neten. de pl: rakott zöldségek, zöldséges barna rizs, csirkemellfilé salátával...stb napközben light joghurt, kefir, kölesgolyó ha csak úgy ennél valamit.


cukros üdítőket mellőzd, ehelyett víz, vagy tea, de ne fehércukorral.

2013. okt. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Első jókat írt. Én annyit tennék hozzá, hogy ne így fogd fel, hogy "jövő hónaptól átállok egészséges étrendre", mert ez nem olyan, amit éles váltással lehetne csinálni. Fokozatosan cserélj le köztudottan egészségtelen ételeket és anyagokat egészségesebbre, így nem fogod annyira szörnyűnek érezni a váltást.
2013. okt. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
igen szépen fokozatosa, mindig egy pici újdonságot kipróbálgatva. én a öko/bio növényeket javaslom neked, illetve az elöregyártott ételek kerülését.
2013. okt. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
kaukázusi kefír, szerezz gombát hozzá
2013. okt. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hal, csirkemell, tofu az megfelel-e?

Illetve 25.000-30.000FT-ból meglennék egy hónapra? Nem szeretnék sokat enni annyit szeretnék amennyi a szervezetnek kell. Ásványvíz vagy csapvíz? (2L vagy 3L naponta?)

Sok gyümölcs, sok zöldség. Ezeknél kell figyelni valamire? Tehát szőlőt a cukortartalma miatt nem ajánlatos, nem?

Tészta gondolom "kilőve" rizzsel mi a helyzet?

Egy hónapra 4-5KG csirkemell elég? fagyasztott/mirelit hal az egészséges-e vagy jobb a friss?

Fehérjekészítményekből milyet vegyek? érdemes-e egyáltalán venni? Fehérjeturmix, stb?

Ideje változtatnom, folyton beteg vagyok, magas a vérnyomásom... nem baj az, ha hirtelen állok át... annál jobb ha minél hamarabb sikerül.

A további válaszokat előre is köszönöm.

2013. okt. 26. 10:40
 6/18 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy eredeti kínai zöld tea gondolom egészségesebb/jobb mint ezek a filteres "vackok", nem?
2013. okt. 26. 10:43
 7/18 anonim ***** válasza:

hal csirkemell tofu nekem jólhanzik

halból friss az valóban jobb. meg hallottam olyat, hogy érdemes az itthoni halat enni, mert abban nincs nehézfém. az elöre elkészített dolgokat kerüld, nem jók.


vízröl eléggé megoszlanak a vélemények, valakiszerint forrásvíz, ha van jó a közelben akkor szuper, valaki szerint meg fordított ozmózissal tisztított csapvíz... nemtudom... 3literrel nagyot nem tévedhetsz.

gyümölcs zöldség, nemárt ha nem vegyszerezik öket.


elég e 4-5kb csirke? mire? van aki egyáltalán nem eszik húst. ha neked elég akkor nekem is. :)


jaja kínai zöld tea az jó, filteres gyümölcsteák tényleg vackok, aromásított hottyákok phfujj..


kefírkefírkefír, ha egéség miatt tervezed a táplálkozást. szerezz be kefírgombát, és igazi tejet hozzá.


állj át hírtelen!


hmm.. köles.. én mostanában vajon párolt hasábkrumplit szoktam enni :) meg sárgaborsófözeléket. kukorica is jódolog.


rízsböl én a barnát javasolnám, az jódolog


egyébiránt meg ételallergiateszt megmondja ha mégsem tutker valami

2013. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szia! Az előzőeket kiegészítve mindig a szezonális napon érlelt gyömölcsöket, zöldségeket fogyaszd, bár azokban is egyre kevesebb a vitamn, ásványi anyag. Így szükséges a vitamin pótlás, de azok is természetes alapúak legyenek.A vérnyomás problémádra fogyassz sok fokhagymát (a túlsúly is emeli a vérnyomást), lehetőleg kerüld a streszt.Sok sikert!
2013. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Vettem a boltban kipróbálásképpen Biokölesgolyót, nagyon finom. Az baj, hogyha minden nap megeszem egy zacskóval?

Vagy jobb ebből is a mértékletesség?

2013. okt. 26. 15:36
 10/18 anonim ***** válasza:
áá az ilyenek nyugodtann, amennyi belédfér :)
2013. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!