Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék egészségen táplálkoz...

Szeretnék egészségen táplálkozni, élni. Hogyan?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban szeretnék átállni az egészséges életmódra. Viszont nem tudom, hogy miket kellene egyek. Szoktam edzeni hetente három alkalommal 30-40 percet. Tudom, hogy ez nem sok de ez is valami.

Milyen ételeket egyek? lehetőleg úgy, hogy kijöjjek egy hónapra... és hogy ne költsem rá a "gatyámat".

Fehérjeturmixokat is szeretnék fogyasztani abból milyet, hogyan?



2013. okt. 25. 23:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mézzel, puffasztott rizzsel, gabonapehellyel mi a helyzet?
2013. okt. 26. 18:00
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezeket is eheted nyugodtan, a szervezetednek nem ártasz vele, sőt..A méz vásárlásakor arra figyelj, hogy eredeti termelőtől legyen, és ne pedig coop-os "macis" méz..nem sok köze van annak a mézhez :D Sok sikert! :)

2013. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Gabonapehely szerintem addig értelmes, amíg nem cukrozott és ízesített, de többnyire mind az. Cukor helyett nyírfacukor/xilit is nagyon jó, bár szinte egy árban van sajnos a mézzel. De ne használj mesterséges édesítőszert, akkor már inkább cukor szerintem. Nasinak én répát szoktam csíkokra vágni, esetleg valami mártogatóst csinálni hozzá, például körözöttel nagyon finom :) Sok almát eszek, szeretem a sajtokat is uborka, paradicsom vagy répa mellé enni. Sütőtök szezonja is van, sütheted, ha szereted, vagy krémlevest csinálhatsz belőle. Zellerből is nagyon olcsón és könnyen lehet krémlevest csinálni. Mozzarella sajtot paradicsommal, bazsalikommal, balzsamecettel és egy kis olívaolajjal leöntve is ehetsz. Alapvetően zöldségekkel nem lőhetsz nagyon mellé, a gyümölcsökben lévő cukor is jóval hasznosabb, mintha mondjuk egy csokit tolnál be.
2013. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

gyümöcsben lévö cukor az nem igazán gáz, a fehérített bolti cukor az gáz. Gabonapehely meg olyan mint a kenyér meg a tészta.


ha gluténnal nincsen bajod, (szerintem a legtöbb embernek van vele baja sajons manapság) akkor sem javaslom a fehér finomlisztböl készült dolgokat, hanem tönköly teljes durvaliszt

2013. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
no meg a kakaó is jó ám, szóval pl 99, vagy ilyesmi százalékos csokit látsz, az nem szar na:)
2013. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindegyik nagyon hasznos.

2013. okt. 26. 21:47
 17/18 A kérdező kommentje:

nagyon szeretem a magvakat: mogyoró, dió, mandula, szotyola, tökmag, stb.

szeretem a mazsolát ill. datolyát is. Tudom, hogy a diő az egészséges, viszont a többi?

2013. okt. 26. 21:59
 18/18 anonim ***** válasza:
ó legjobbak, egy életet le tudnék élni ezeken :)
2013. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!