Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kukoricát miért nem emészti...

A kukoricát miért nem emészti meg az ember? Kaki után ugyanúgy ott van :-)

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Próbáld megrágni és úgy nyeld le!... :-P


Én imádom a kukoricát, elég sokat eszem télen-nyáron, tökéletesen megemészti a gyomrom, mondjuk én alaposan megrágom az ételt, mielőtt lenyelem.

2009. nov. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát elhiheted, hogy én sem egyben nyelem le...
2009. nov. 17. 00:08
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
én se láttam még ilyet, pedig eszek kukoricát, szerintem a te készülékedben van a hiba. :)
2009. nov. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb zöldségnek és gyümölcsnek a termésfala cellulózból van. A kukoricáé kimondottan masszív cellulózból. A szervezet önmagában ezzel nem tud mit kezdeni, számára emészthetetlen. Igaz, hogy bizonyos bélbaktériumok képesek lebontani, de ez egyénenként nagyon változó, hogy mennyire. Attól függ, hogy mennyi megfelelő bélbaktériumod van, és hogy azok mennyire képesek lebontani.

Egyébként ugyanez a helyzet a bab héjával és pl. a paprikamaggal is.

Ha agyonrágod mielőtt lenyeled, jobban meg lehet emészteni, de szerintem egy átlagos ember nem akar egy falatot két percig rágni. :D

2009. nov. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
apró szemekből áll a kukorica és nem mindent rágsz meg teljesen, azért marad a kakiban.
2009. nov. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kukorica termésfala és maghéja javarészt az emberi szervezet által nem emészthető anyagokból épül fel (pl.: cellulóz). Aki nem rágja meg elég alaposan, az valóban könnyen viszontláthatja a barna alapon sárgán világító emésztetlen maradványokat.
2009. nov. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :-)
2009. nov. 17. 01:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, ez nem attól függ, mennyire rágja meg az ember. Van, akinek a szervezete jobban képes lebontani, van, akinek kevésbé.
2009. nov. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az indiánok hamuban sütötték és a hamuval együtt ették. A hamuban található anyagoknak köszönhetően tudták megemészteni.
2013. aug. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!