Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxosok, hogyan táplálkozto...

Refluxosok, hogyan táplálkoztok? Miket fogyasztotok?

Figyelt kérdés

Tegnap "hivatalosan "is beléptem a refluxosok közé . :/

Eddig is sejtettem,hogy valami nem ok .de erre nem gondoltam . Jelenleg éppen torok égéssel küzdök és most éppen megvan az a bizonyos csomó érzés is ..

Tegnap Espomeprazol sandoz 40 mg -ot írtak föl nekem,hogy azt szedjem vacsora előtt .Mondták,hogy egy csomó mindent kerülni kell ... de én még olyan tájékozatlan vagyok a témában .Ti hogy állítjátok össze az étrendeteket ? Mi az ami tutira savat generál ? Én sajnos még ezt nem tapasztaltam ki ,meg úgy egyáltalán tegnapig nem is foglalkoztam ilyesmivel ... Köszi a válaszokat .



2013. nov. 13. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb,hogy napi többször egyél(4-5x),de egyszerre csak keveset! az étkezések között kb.3 óra teljen el.Utolsó étkezésed lefekvés előtt 2-3 órával legyen.Édességet,alkoholt ne! Ezeken kívül mindent lehet,ha a mértéket betartod,legalábbis nekem csak ezekkel volt problémám,de ezt a kettőt mondják is a refluxosoknak,tehát ezek tuti nem jók.Érdemes kerülni a savas dolgokat,kovászos ubi,citrom,paradicsom,ilyesmi,de ezeket tapasztald ki egyénileg,nem biztos,hogy neked rosszak.
2013. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

El kell felejteni a zsírszegény táplálkozási trendeket, le kell csökkenteni a ch fogyasztást (gabona, viszlát) gyógyszereket gondolom Te sem gondolod komolyan, hogy életed végéig elkezdesz szedni..


Az ember hús és zöldségevő, gyümölcsevő, nos hajrá.

2013. nov. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

EZ nagyon komoly ... :/

Akkor szinte teljes életmódváltás ... Kemény lesz! Hogy konkrétan mit nem bír a gyomrom azt tulajdonképpen nem tudom még .Illetve egyet sejtek ..korábban mikor pizzát rendeltünk akkor elkezdett égni tőle a gyomorszájamnál .. függetlenül attól paradicsomos alapú vagy sem ... A paradicsom ... Nagy érvágás ,hiszen egyik legnagyobb kedvencem :( Sokszor volt ,hogy szimplán azt vacsiztam ,csak úgy magában ... Nehéz lesz úgy tekintenem rá ,mint "ellenségemre" :D . Azt mondta a doki ,hogy lehet olykor fogyasztanom ,csak kis mennyiségben és valami mellé. Egyenlőre totál bizonytalan vagyok ,egyáltalán mit egyek ,főzzek stb ... Persze nem akarok gyógyszereken élni ,nyilván nem is fogok mindig ,főleg ha már tapasztaltabb leszek a témában . EGyébként sosem bűnztök ? :D Ha esetleg olyan helyet vagytok ,olyat esztek,isztok ami nem jó akkor alkalomadtán sem szoktatok bevenni savlekötőt vagy valami szopogatótablettát ? A Salvus vizet iszogatom ,azt érzem ,hogy jó ! Ez a fonákérzés (gombóc torokban ) visszatérő dolog refluxosoknak ,vagy csak most érzem még így ,mert enyhe gyulladásban van a garatom ? Egyébként nem egész nap érzem ,lehet már pszichés dolog is van benne .

Köszönöm a válaszaitokat :-) !!!

2013. nov. 14. 06:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 80-90%-ban tisztán eszem, mivel a reflux krónikus állapot, nem egy darab pizzától van igazából, így én ha például eszem szénhidrátot (pl. rizst) nem leszek egy alkalomtól kicsit sem rosszul.


A paradicsomot már decemberben eheted, ha most elkezded rendbetenni az étrendedet. Érdemes kipróbálni a paleót, mert egyrészt finom kajákat lehet enni benne (ajánlások, receptek alapján is) másrészt rendbe teszi a dolgokat. Így a reflux igazi okait is. Onnantól nem lesz gáz a pari, valószínűleg. A pizza igen, az tipikus példája az olyan kajának amitől egyre több ilyen betegségféle jön elő. De vannak jobb pizza receptek búzaliszt nélkül.

2013. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ! :-)

Meg tudnál velem osztani oldalt paleo étkezésről és receptekről ? (tudom van többféle ,de melyik ami tényleg jó ?)Ezek szerint a fehér lisztből készült ételeket is kerülnöm kell,jól gondolom ? Nem lesz ez gond ... idővel remélem belejövök majd .:D

2013. nov. 14. 10:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon finom fehér (kókusz)lisztből készült ételek vannak, amiket nem kell kerülni :)


Ajánlanék párat, amik ismerősek lehetnek Neked


Töltött káposzta

Székelykáposzta

Tojásrántotta

Pörkölt

Brassói apró pecsenye

Pacal pöri - csülök pörkölt

Gomba ételek

Sütőtök krémleves, zöldség leves, húsleves..

Kalbász-szalonna + zöldségek


Mind-mind segít visszaállítani a normális hasűri nyomást, a reflux kiváltó okának megszűnését

[link]

2013. nov. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :-) !!!
2013. nov. 14. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!