Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Crohn- beteg szotyizhat?

Crohn- beteg szotyizhat?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs bajom, nem fáj, nem megy a hasam, néha puffadok esténként. Szotyiznom lehet?
2013. nov. 13. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal belefér.


Ha glutén/tejmentes a táplálkozásod, még meg is gyógyulsz.

2013. nov. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
írnál erről egy kicsit bővebben? :)
2013. nov. 14. 17:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam sokkal tapasztaltabbak írnak erről, én csak azért eszem ésszel, hogy ne is legyen bélgyulladásom.. soha.


[link]

2013. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
egy próbát megér :D te is crohn vagy? mióta?
2013. nov. 14. 17:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem, én mindent megteszek hogy ne legyek beteg. Már ami anyagilag belefér. Én igen tisztán eszem, nagyon kevés gyulladáskeltő anyagot viszek be a testembe. Semmi glutén, lehetőleg semmi tej.. vagy hasonló káros fehérjék, oltásokat, gyógyszereket is kerülöm. Hiszen ez úgy tűnik bejön sokaknak, eddig én sem panaszkodom.


De volt rá gyanú sajnos.. sima IBSZ lett csak végül, ezután kezdtem el ésszel enni, élni.

2013. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én is olvastam már azt a linket amit a 41%-os hozzászóló bemásolt.

Bizonyosan állíthatom, hogy nem érdemes belekezdened a paleo életvitelbe. Mi már nem vagyunk ősemberek, és a különféle paleos termékektől még fogynál is. Ezt ugye nem szeretnéd? Egy crohn-beteg mindig küzködve szerzi meg a kilókat, főleg, ha aktív szakaszból épül fel.

Tudom mit beszélek, 7 éve vagyok crohnos.2 műtétem volt.

Szóval, aki nincs ebbe benne, nem sok érdemlegeset tud ehhez hozzászólni.

Kérdésedre válaszolva, nyugodtan szotyizzál, aztán utána figyeld meg, hogy érzel e valami tünetet.Pl. puffadás, hasfájás, hasmenés..

Hány éves vagy, mióta vagy beteg?

2013. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Cáfolnék (nagyon egyszerű dolgokat).


A paleo életmód nem fogyókúra, nem jár kalóriadeficittel, és hízni is lehet vele. Értelmetlen előre fogyástól tartania bárkinek is.


Ha nem kezd bele, akkor ő is lesz majd 7 éve beteg, aztán 17 éve.. ?

2013. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Cáfolhatsz, de akkor sincs igazad. :)


Ez egy gyógyíthatatlan betegség, sajnos. Kezelni tudják, de bármikor kijöhet, mivel nem csak az étkezés váltja ki, genetikailag is öröklődhet.

Paleo, ide, vagy oda, attól még lesz beteg 7 és 17 év múlva is, mint ahogy én is, ha addig nem találnak rá valami csodagyógyszert.

Nem vagy ilyen beteg, szerencsére, szóval nem vagy olyan tapasztalt, mint több éve beteg sorstársaim.

Nem veszekedni szándékozok, csak leírtam, hogy hogy is van ez.

2013. nov. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is lennék ilyen beteg. Vajon csak az életem bonyolításáért foglalkoznék a paleóval.. nem. Azok a jó kis végbél tükrözések, ááálom, porcukorral hintve.


Senki sem születik betegnek, mint amennyire senki sem születik tökéletesnek (kivéve bizonyos kivételeket, akik ritkák). De mivel senki sem születik tökéletesnek, így különböző betegségekre való hajlama mindenkinek van. Ezt kombinálva a gyulladásfokozó táplálkozással különböző krónikus betegségeket kapunk. Genetika? Biztos annak is van szerepe. De azért ne írjunk le mindenkit.. Gyulladáscsökkentő táplálkozás mellett nem kell hogy jelen legyen egy betegség amire hajlam van. Akupunktúrával, gyógynövényekkel rengeteg betegség gyógyítható - kombinálva egy ésszerű paleo /AIP táplálkozással rengeteg jó eredményt értek már el. Vagy csak egyik kezeléssel, csak a táplálkozással is. Miért ne segíthetne a kérdezőnek is..

2013. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Mi már többször összefutottunk a válaszadók között, Tápihápi.


Nem akarok tovább ezen lovagolni, úgyis a magad igazát fogod bizonygatni.

Sok csecsemő már eleve úgy születik, hogy Crohn beteg.

Az oka még nem ismert, csak találgatni lehet.

Paleozz, ha te ettől egészségesebbnek érzed magad.

Nem mondtam, hogy ne segítene a kérdezőnek, csak elmondtam a véleményemet, amiben van igazság.

2013. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!