Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Emésztési probléma? IBS?

Emésztési probléma? IBS?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú lesz, de leírom részletesen, mert így könnyebben tudtok segíteni.

Szóval, ha elmegyek valahova, nagyon nehezen tudok elindulni, mert attól félek, hogy útközben kell wc-re mennem, emiatt ha indulok valahova, itthon jó 1 órát töltök a wc-n, erölködök, próbálkozok (akkor is, ha előtte már voltam, és erőlködés nélkül, természetesen sikerült produkálni).

Pár hete volt egy torokgyulladásom, kaptam rá antibiotikumot, ment tőle a hasam elég szépen, majd elkezdtem normaflore-t szedni. Az antibiotikumot már 2-3 napja nem szedtem, és egyik éjjel nagyon erős hasmenés tört rám. Folyamatosan kellett mennem, teljesen híg, vizes állaga volt, a színe világosbarna, sokszor kicsit habos is volt. 2-3 nap alatt vége lett a hasmenésnek, utána még pár napig elég laza állaga volt a székletemnek, görcsöltek is a beleim, de dolgozni már tudtam. Pár nap múlva már teljesen jó volt, és a székletem eléggé megváltozott: sokkal nagyobb, több, vastagabb, sűrűbb volt mint még a torokgyulladásom (és az azutáni hasmenésem) előtt. Átlagban napi 2-3 alkalommal megyek el wc-re úgy, hogy nem erőlködök, aztán ha megyek valahova, még 2-3-4 alkalommal próbálkozom, hogy hátha van még vmi, aminek ki kell jönnie. Amikor így rendeződött, akkor elmentem rendesen napi 2x, és indulás előtt még ugyan próbálkoztam, erőlködtem, de akkor már nem jött semmi (előtte kis darabok még jöttek). Eltelt 1 hét, utána megint olyan volt, mint régen: egy nap elmentem kb. 3x erölködés nélkül, az állaga már nem volt olyan, mint amikor teljesen jó volt, hanem lazább volt, kevesebb is, de több alkalommal kellett mennem, plusz amikor mentem "erölködni", akkor is még jött belőlem egy kevés. Az jutott eszembe, hogy amikor volt ez az erős hasmenésem, bevettem pár szem lopediumot, és utána állt helyre a székletem. Most pénteken bevettem megint pár szemet, tegnap is és ma is megint hasonló a székletem, mint a hasmenés után, amikor helyrejöttem.

Lehet, hogy a lopedium ilyen hosszan fejti ki a hatását, hogy még napokkal utána is sokkal jobb a széklet állaga? Hogy tehetném gyógyszer nélkül a székletem állagát, mennyiségét, sűrűségét javítani? Köszi!


(bocs ha néhol zavaros a szöveg)



2013. nov. 17. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem IBS és nem is emésztési probléma.

Csak szimplán sérült a bélflórád az antibiotikum miatt. Ugyanis az antibiotikum nemcsak a rossz baktériumokat, hanem a jótékony baktériumokat is írtja rendesen. Aminek meg egyébként ott kell lenni, hogy ne legyen ilyen probléma. Vegyél probiotikumot a patikában, Normaflore, Lactív vagy más. Amelyik szimpatikus.

Az meg, hogy nehezen tudsz elindulni otthonról, mert félsz, hogy wc-zni kell, az meg pszichés dolog. És ha egyszer leülsz és erőlködsz, hogy még otthon el tudd intézni, az meg nem úgy működik.:) Nem akkor wc-zünk, amikor akarunk, hanem amikor kell.:)

Nekem IBS-em van és hidd el, hogy ennek, amit te leírtál, köze nincs hozzá.:)

2013. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy most lactiv plusz c-t szedek, de a hatását nem nagyon éreztem a héten. Tegnap meg ma volt jó székletem, a hét többi napján nem.

Valamint, a rossz minőségű széklet nem csak a gyógyszer szedése alatt volt, hanem már előtte is, hosszú idő óta. Azt hittem, hogy ez a természetes, és ilyen a beállítottságom, de mióta volt hogy 1 hétig nagyon jól működtek a dolgok, azóta kutatgatok, hogy mit tehetnék, mert sokkal jobb volt akkor.

Egyébként köszi :) Neked milyen tüneteid vannak (IBS) ?

2013. nov. 17. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy a táplálkozásod nem megfelelő.

Nekem ezek voltak a tüneteim: erős görcsök, hasfájás, puffadás, idő előtti teltségérzet evéskor. A székletemmel pedig semmi problémám nem volt. Nekem azután lett probléma a székletemmel, hogy epeműtétem volt. Nekem utána sajnos gyakori székrekedésem volt. De a táplálkozás megváltoztatásával és az életmódom (mozgás terén) megváltoztatásával ez is rendeződött.

2013. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Probiotikumok mehetnek még, plusz IBSZ-re a "gyógymód" pl. a paleo táplálkozás, vagy egy autoimmun protokoll is jó.
2013. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet az oka. Lehet akár ételallergia, intolerancia is, fertőzés is, IBS / IBD is, stb.


Én a helyedben elmennék egy gasztroenterológushoz. Nem kell rögtön végbéltükrözéstől tartani, legtöbbször először első lépésben egy ultrahangot és vérvizsgálatot csinálnak, megnézni, hogy van-e valamilyen gyulladásos folyamat a háttérben. Addig pedig kizárólag egészséges, diétás ételeket ennék (burgonya, rizs, csirke, zöldségek), és semmi szénsavas, cukros italt nem innék. Tejtermékeket addig biztonság kedvéért teljesen kizárnám. (10 évig ápoltam IBD-s beteget)

2014. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"burgonya, rizs"


Burgonya tele van lektinekkel, rizsben is lehetnek.

2014. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!