Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A búzakorpa hogyan fejti ki...

A búzakorpa hogyan fejti ki "béltisztító" hatását? Felszívja a felesleges zsírt? Székrekedés ellen hogyan jó? Miért olyan fontos a sok folyadék? (ez érdekel leginkább! )

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A búzakorpa sok rostot tartalmaz, ami a bélmozgást erösíti. Azért kell sok folyadék, mert különben a béltartalomból vonja ki és masszív szorulást okoz.
2013. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Mi az a felesleges zsír?


A búzakorpa egy káros, tápanyagrabló anyag magas fitát tartalommal, vízben nem oldódó durva rostokkal. Egy antitápanyag, ami rontja az emésztésed hatásfokát, ennyi.


Azért fontos a sok folyadék, hogy segítsen kimosni az ilyen szutykot, ami elég sok vizet tud felszívni.

2013. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2. válaszoló! Nem értem a hozzászólásodat! Ezek szerint káros? A korpa? Direkt ajánlják az emésztés segítésére! Nem értelek.
2013. nov. 20. 09:51
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Nézz utána kik ajánlják.


Az ember még mindig nem búzaevő, nem értem a logikát, hogy miért lehetne hasznos.

2013. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A 2.-4. válaszolóval nem érdemes foglalkozni, mert megszállott paleós, aki mindenre csak azokat a hülyeségeket szajkózza. Szerinte csak zsírt kell enni hússal, meg valamennyi zöldséget, minden, amit egy normális ember eszik ezen kivül, az ártalmas. Nem érdemes figyelembe venni, amit írogat, mert egyre inkább agressziv lesz.



A gabona és a tejtermékek nem egészségtelenek, a búzakorpa meg kimondottan jó hatású, ha valakinek emésztési gondjai vannak.

2013. nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló köszönöm neked a korrekt választ, a másik kettő érthetetlenül leszólta a gabona féléket, és elég fura volt ahogy írtak. Nekem pl 32 hetes terhesen -azaz most- csak a korpa segített legyőzni a kínzó székrekedést.
2013. nov. 20. 15:24
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem értelek kérdező.


Jött egy válaszoló, aki konkrétan bármi konkrétum nélkül "bemocskolt" engem, neked ezt kényelmes volt elfogadni, és most tényként kezeled, hogy amit én írtam az nem igaz, amiket ő írt az pedig úgy van.


Szerinted ez jól átgondolt viselkedés?


Amúgy nem azt írtam, hogy a rostnak nincs hatása. Persze hogy elősegíti a bélsár ürülését.. tehát segíthet székrekedéskor. Most ez egy dolog.. a beöntés is segíthet, ettől még nem lesz jó.


De pölö. az alap gondot, a székrekedést okozhatja pont a gabonaevés (glutén) vagy a tejfogyasztás. Nem azért mert én megrögzött paleós vagyok, vagy nem vagyok. Most akkor erre az a megoldás, hogy búzakorpával kinyírjuk az emésztést, viszont elindítunk egy hashajtást? Ez akut kezelés, nem több..


Ha a folyadékfogyasztás alacsony, arra sem megoldás a búzakorpa.. Meg semmilyen akut kezelés nem megoldás olyan problémákra, amiknek oka van.. és a legtöbb probléma vissza fog térni ha a kiváltó ok megmarad. Tehát mostantól felveszed az étrendedbe a búzakorpát?

De az alap probléma akkor is meglesz, a kiváltó ok bármi is, később más gondot fog okozni.


És nekem nincs igazam, mert nem tapsoltam rögtön a primitív korpaevős ötlethez, hanem gondolom rá kéne jönni, eleve mi okoz szorulást..


Mert akkor van 1 darab károsító ok - tünet, panasz lesz a szorulás

Lesz még egy ok ami mellékhatásokkal bír, ez a búzakorpa ami tápanyag felszívódást gátol, gluténtartalmú gondolom..



És még mindig csak tippeket, gondolatokat írtam le de biztos nincs igazam (...) ,holott még nem is igazán állítottam semmi konkrétumot :D

2013. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia,

az előbb írtam, a terhességemről, nem tudom nő vagy-e vagy férfi, de a várandós nőknél a relaxin hormon miatt sajnos gyengébben működnek a belek, azaz beáll bizonyos fokú bélrenyheség. az anyagcsere lelassul. Erre a problémára szerintem-és ahogy olvasom ezzel egyetértesz-kiváló egy gyors (néhány hetes, hónapos) korpa kezelés a szülésig. Utána 1-2 hónap és visszaáll a korábbi anyagcsere egyensúly. Remélem így már nem gondolod hogy káros lenne.

2013. nov. 20. 21:48
 9/13 anonim ***** válasza:

De, így is káros. Glutén van benne, fitátok vannak benne.. miért gondolnád, hogy nem káros?


Bél renyheség akkor is fennáll, ha a táplálékod zöldségből és húsból áll, gyümölcsökből?


Vagy ez megint egy olyan általánosítás, ami a gabonaevő nőkre igaz, mert eleve nem jól esznek, és pluszban a relaxin hormonnal már akut probléma alakul ki.. mert elnézést, de én, mi, te nem vagyunk gabonaevők, tehát az ezzel összefüggő állapotokra... még mindig nem korpa kell, hanem saláta, káposzta, cékla és hús. Sarkítva :)

2013. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tápika, voltál már terhes nö? Mert ha igen, akkor beleszólhatsz, mert egyébként fogalmad sincs arról, amiröl a kérdezö ír.
2013. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!