Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi hány étkezés javasolt?...

Napi hány étkezés javasolt? Mennyi kalória? MIt milyen mennyiségben fogyasszunk, ahhoz hogy egészségesen étkezzünk?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Minimum napi 3 étkezés a javasolt,de a 4-5 az még jobb, persze csak ha kisebb mennyiségű ételt fogyasztasz,különben elhízás lesz a vége. Én személy szerint napi 4szer étkezem, 3-4 órás időközökkel, próbálok kisebb adagokat enni, de mindenképp úgy hogy ne éhezzek a következő étkezésig. A hangsúly a rendszerességen van, próbálj meg mindennap ugyanabban az időpontokban enni, én próbálok leadni pár kilót, de semmi drasztikus fogyókúrát nem alkalmazok, csak nem eszek lefekvés előtt 4órával, szóval este 6kor szoktam vacsizni:). Ehhez is nagyon jól hozzá tud szokni a szervezet:). A kalóriabevitelt így konkrétan nem lehet megmondani, sokat számít hogy hány kiló vagy,milyen magas, sportolsz-e, milyen a testfelépítésed, mennyi energiára van szüksége a szervezetednek...stb. Az étkezéseknél fontos még, hogy naponta legalább 1szer egyél főtt ételt, és minél többször gyümölcsöt, ha teheted akkor minden étkezés után.

Ez már nem az egészséges étkezéshez kapcsolódik, de mindenképp az egészséges életmódhoz, fontos hogy kerüld a stresszet, és ezek mellett fontos az alvás is, az már nagyon jónak számít, ha naponta 8-9 órát tudsz aludni, és persze az éjfél előtti alvás a legpihentetőbb, én próbálom a napomat úgy alakítani, hogy este 9-fél10 körül ágyba bújhassak, és 10körül már tudjak aludni:)

Fontos még a folyadékbevitel, (én ezt tartom az egyik legfontosabbnak:) napi 2-3 liter szénsavmentes ásványvíz kell a szervezetnek, még ha nem is érzed hogy szomjas vagy, néha-néha egy-egy pohárral nyugodtan megihatsz.

Bocsi a hosszú válaszért:)

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj, ha tudok, akkor szívesen segítek:)

2009. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, és külön köszönet a kiadós válaszért!! :) Nagyon hasznos volt, és mindenképp betartom amit irtál, legalábbis próbálom! :) Én hizni szeretnék, de ugy gondolom, előbb meg kellett tudnom, hogy mi az egészséges, helyes étkezés, majd eztán próbálok mindig majd kicsivel többet többet enni. Mégegyszer köszike!!
2009. nov. 20. 14:14
 3/3 anonim ***** válasza:

nagyon szívesen:)

jahh és ajánlom a testmozgást... hogy szép formásan hízz,tehát ne zsírrétegként növekedjen a súlyod,hanem szép feszes izmokkal. Ha úgymond életmódváltásra készülsz akkor a mozgást, a sportot semmiképen se úgy fogd fel hogy egy muszájból elvégzett szenvedéssel járó feladat, hanem élvezd, és szeresd csinálni, keress benne vmi pozitívumot, ami örömet okoz, és egyből könnyebben fog menni minden:)

sok sikert a hízáshoz:)

2009. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!