Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti meg tudtok inni egy nap...

Ti meg tudtok inni egy nap minimum 2 lier vizet?

Figyelt kérdés
Én bármennyire próbálkozom nem sikerül. Vannak olyan napok amikor alig iszok valamit! Sok gyümölcsöt eszem, talán ez is közrejátszik , hogy nem tudok sok vizet inni?

2013. dec. 2. 18:18
1 2
 1/11 My Conserve ***** válasza:
82%

Lehet:

[link]


Amúgy az orvosok szerint alapvetően mítosz az, hogy minden nap meg KELL inni ennyi vizet. Egy egészséges embernek úgyis szomjúsága támad, ha a szervezete vízhiányos. Tehát direkt itatgatni csak akkor kell, ha beteg vagy (hasmenés, stb.), vagy elromlott az agyadban a szomjúság-érzékelő rész.

2013. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én megiszok annyit, de nem azért mert erőltetem, hanem mert ennyit igényel a szervezetem.
2013. dec. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A napi folyadékmennyiségbe bele kell számolni,amit gyümölccsel,levessel,kávéval,stb. beviszel. Így már messze nem kell naponta több,mint 2 liter vizet meginni.
2013. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én régen sokat szenvedtem emiatt hogy egyszerűen nem ittam többet 1 liternél max másfelet. még munka után sem pedig akkor még többet kellett volna. De most az utóbbi 1-2 hónapban napi 4 litert si simán megiszok, egyszerűen igényli a szervezetem, szomjas leszek és folyadékhoz kell jutnom.
2013. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. dec. 2. 18:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, ne is mondd.

Orvos parancsolt rám, hogy MINIMUM két liter. Nekem már három pohár is megterhelés. :(

Tegnap valamiért nagyon szomjas voltam, kb. egész nap ittam - összeszámoltam, és még az sem volt egy liter!!!


Szoktam kis levest enni, tudom, hogy az is beleszámít, de azzal együtt sincs meg két liter.


És ebből már sajnos bajom is van, de mégse megy. :(

2013. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
tévedés ,h az embernek napi 2,5 liter folyadékra van szüksége,nem,ez nem így van,orvostanhallgatóként tudom,20 kg-ként 1 liter folyadék megivása szükséges,tehát a folyadékszükséglet mindenkinél eltérő,ja és ez roppant rossz dolog,h csak akkor iszol ha szomjas vagy,ha szomjas vagy akkor már folyadékhiányod van,ezt így jelzi a szervezeted,nem szabad megvárni a szomjúságérzetet,még előtte inni kell,a szervezetünk 70%-a víz,ami leginkább a sejtekben található meg,szinte mindenhez víz kell,a tápanyagok(molekulák)felszívásához,a biokémiai folyamatok mind vizes közegben mennek végbe a sejtekben,a keletkező anyagok vízben oldva távoznak(karbamid,húgysav)a vizelettel,a vér 90%-a a vérplazma,ami víz a többi alakos elem,tehát a vér megfelelő állapotához az ideális vérnyomáshoz szintén szükség van vízre,az ozmotikus nyomás és a sav-bázis egyensúly fenntartásához is elengedhetetlen a víz,a gázok is mind vízben oldott állapotban vannak jelen a szervezetben,az enzimek(fehérjék)amik a kémiai reakciók lezajlását segítik,gyorsítják szintén vizes közegben vannak,ezeket azért írtam le h lásd h milyen fontos a víz és h figyelj a megfelelő mennyiségre a bevitelnél,ha szomjas vagy akkor az már probléma,sőt nagy baj,mert a sejtjeid már elkezdtek károsodni,a felgyülemlett anyagcseretermékek miatt,mivel nincs amiben oldódhatnának,nincs ami elszálíthatná őket,jelentős anyagcsereeltolódások alakulhatnak ki,,,ihatsz vizet,ásványvizet(leginkább szénsavmentest)ami által jelentős ásványianyagokhoz juthatsz,hiszen fel van bennül oldva és a táplálékkal nem igazán tudsz hozzájutni ezekhez,ha gyümölcslevet iszol,akkor csak 100%-osat igyál,mert abban nincs mesterségesen hozzáadott cukor,viszont a gyümölcsből benne van a fruktóz(gyümölcscukor),ami jelentősen megemeli a vércukorszintet,tehát napi 2 pohártól ez se legyen több,max. vízzel higítva,a tea is megfelelő,csak a filteres feketetea keverékek nem igazán jók,jobbak a leveles teák,vagy még a zöld tea is jó,de annak az ivását se vidd túlzásba,,,a kólát viszont mindenképp kerüld
2013. dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vízből én sem tudok sokat inni,de zöld teából simán. Még valamit jó,ha tudsz. A folyadékívásra (nem csak alkohol :D)is rá lehet szokni. Eleinte nem kívánsz sokat,de figyelj oda,hogy óránként igyál meg egy pohárral. Egy idő után nem kell odafigyelni rá,mert igényleni fogja a szervezeted és szomjas leszel.
2013. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem iszom alkoholt, semmilyen formában! Azért köszi a választ.:)
2013. dec. 2. 23:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam,mert úgy gondolom,hogy alkoholt szoktál inni:)

Pusztán azért,mert ha csak úgy magában odaírom,hogy rá lehet szokni az ivásra,sokan félreértik.

2013. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!