Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kisöcsém mindig enne. Mit...

Kisöcsém mindig enne. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

Kisöcsém 10 éves lesz, es az a baj hogy mindig enni szeretne, es nem tudja mi az elég. Arról van szó, ha zsemlet kap nem elég neki két darab egyszerre,hanem minimum ot, másik példa bananbol sem elég neki egyszerre két darab hanem az összes.. Csokinál is ugyanez a helyzet..kap egy tábla csokit azt egyszerre képes megenni. Nem tudom mit tehetnék, azt nem mondhatom neki hogy nem eheted meg, es nem adok.:(

Olyan rossz, es látszik is rajta..úgy értem dagika.. Aggódom érte, nem akarom hogy baja legyen emiatt.:(

Fontos róla még tudni,hogy ő down koros..es a pajzsmirigyivel is baj van. Azt tudom hogy ez is hibas az elhizasert.


2013. dec. 3. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon vigyázni kellene a kisfiúra!Nagyon sajnálom!Talán mondd meg neki,hogy egyen majd később,és akkor ha ritkábban eszik,akkor eltelik a napja.
2013. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
..és aztán már késő este úgyse fog enni.
2013. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Arról van szó, ha zsemlet kap nem elég neki két darab egyszerre,hanem minimum ot,"


A zsemle egy tökéletesen tápanyagszegény, értelmetlen anyag. Búzaliszt. Mérgező glikoproteinek vannak benne, tápanyagfelszívódást gátló anyagok, egyébként meg csak összetett cukor (keményítő).


5 zsemle sem elég egy gyereknek, hiszen teljesen tápanyagszegény anyag. De már 1 zsemle is kellőképpen káros. Ez van sajna.


Banán már jobb, abból ehetne. Csokit nem eszik egy gyerek, nem akarjuk hogy elhízott legyen a lakosság (ez igaz a zsömlére is, nyilván nem adunk a gyerekeknek, legalábbis idealizált esetben).


Az embergyerek egy mindenevő élőlény, ez azt jelenti hogy húst is és zöldséget is ehet, illetve ennie kell. Ezek nem is szerepeltek a kérdésben, tehát itt már nagy a baj. Ha jóllakik zsíros hússal, rendben lesz ő maga is.


"Olyan rossz, es látszik is rajta..úgy értem dagika.."

Mégis melyik zsömle és csokievő ember ne lenne dagika..? Bizonyos korára. Akinek levágják a fejét meghal. Akinek folyton cukor kerül a tápcsatornájába, zsírként fogja raktározni az évek alatt. Dagadt lesz és beteg.


A pajzsmirigy probléma mindig kellemetlen, de nem kell búzaevéssel súlyosbítani rajta. Érdekes, hogy ezt sosem mondják el az embereknek. Aki nem eszik szénhidrátot, az pajzsmirigy betegséggel is kevésbé fog elhízni, mint az édesség, keményítőevők vagy a tejfogyasztók.


Ezek a tanácsok, tisztuljon le az étkezése zöldségekre és némi húsra, vigyen be energiát zsírból, és sokat fog javulni az állapota. Persze egy darabig minden gyerek szeret hisztizni a csokiért, és lázadni a változtatások ellen, de megunják egy idő után.

2013. dec. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szamo77db ***** válasza:
Figyeljetek a testsúlyára és a vércukrára! Én cukorbeteg vagyok és rajtam is van vagy 20 kiló, amitől szabadulnom kéne. Szóval figyeljetek erre is, mert a cukorbetegség egyik melegágya az elhízás. És rá kéne valahogy venni, hogy mozogjon sokat. Menjetek el együtt futni vagy kerékpározni, esetleg úszni, ha olyan helyen laktok, ahol van uszoda.
2014. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!