Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezeket az élelmiszereket...

Amanda88 kérdése:

Ezeket az élelmiszereket lehet enni a Candida diéta legszigorúbb időszakában (első hónap)? Kaliforniai paprika: elég édes, nincs benne sok cukor?

Figyelt kérdés

Tojás: Néhány honlapon hormontartalmúnak tartják és kedvező táptalajnak a candida-nak, más honlapokon meg azt írják, szabad enni


Ananász: állítólag szabad enni, de ez is elég édes, nincs benne cukor?


Piros grapefruit: szerintem édesebb, mint a sima grapefruit. Van benne cukor?


Puffasztott hajdina: nyomokban dióta, szóját tartalmazhat. Ezeket tilos enni, ez nem gond?


Szentjánoskenyér: termés formájában (nem őrölve) ehető?


Zabtej: elolvastam és cukor is van benne. Nem hozzáadott, de a zab-ban lévő cukor nem káros?


Rizstej: elvileg fehér rizst tilos enni (mert glükózzal fényesítik), akkor ezt hogyhogy szabad? Ez fehér rizsből készül, nem?


Utifű maghéj: tisztítókúra miatt szoktam inni vízzel. Ezt ugye csk heti 1x ajánlott, nem minden nap?


Szorbit: ehető vagy a gomba szereti?


Kókuszolaj: nem szabad ebben sütni zöldséget/húst? Most olvastam, hogy tilos még a hidegen sajtolt olajokat (kókuszolaj) sem melegítés után fogyasztani...


Légyszi csak az írjon, aki meg is tudja magyarázni, mit miért szabad/nem szabad enni. Köszi!



2013. dec. 6. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

A paprikában nincs sok cukor, maradhat.


A tojást tekintheted egészséges ételnek a candida ellen. Nincs benne olyan hormon, ami számunkra zavaró lenne. Az másik kaja amiben van, a tej.


Gyümölcsöt ne egyél ha gombafertőzésed van. Majd utána.


Minden gyümölcsben van cukor, a grapefruitban is. Inkább a gyógyulás után egyél gyümölcsöket.


Hajdinát ne egyél, mert tömény szénhidrát.


Szentjánoskenyér elvileg lowcarb, ugye? Nézd meg a ch tartalmát, ha alacsony a felszívódó szénhidrát tartalma, akkor fogyaszthatod.


A zabtejben kevés cukor van, de ne egyél gabonákat vagy gabona termékeket candida fertőzés alatt. Kevés cukor van benne, de add hozzá a keményítőtartalmat is, az is cukor.


A fehér rizsnél valami nagyon nagy félreértés van. A rizs egy olcsó, kb. 200 ft/kg árú gabona, dehogy fényesítik glükózzal, az plusz költség lenne. Nem a glükózzal van a baj, az van még a zöldségekben is kevés, hanem gondolj bele eleve miből áll a rizs 90%-ban. Hát keményítőből, az pedig voltaképp cukor. Ezért nem esztek rizst.


Útifű maghéj mehet. Az csak emészthetetlen rost, vannak elvileg jó hatásai, nem fog ártani.


Szorbitot nem tudom, én xilitet vagy eritritet ajánlok édesítésre, ezek biztosak.


Kókuszolaj elég jó, használhatod. Sütésre is, főleg telített zsírsavakat tartalmaz, jól bírja a hőkezelést.


Meg tudtam magyarázni mit miért?

2013. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, már értem, mit miért :) De azt nem tudom, hogy akkor milyen köretet egyek a húshoz? Mi az, amiben nincs vagy nincs sok felszívódó szénhidrát? Persze párolt zöldséget sokat eszem, de nem hiszem, h azzal jól laknék, ha csak zöldséget ennék hússal...


És ha a tejben hormonok vannak, akkor hogyhogy szabad natúr joghurtot enni? Az tejből készül.

2013. dec. 7. 11:30
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor semmilyen tejet nem szabad inni? Én rizstejet vagy zabtejet szoktam zabpehelyjel reggelizni. Biztos, hogy napi nulla szénhidrátot szabad csak enni? Nem lehet, hogy egy keveset szabad és úgy is meghal a gomba, mert az nem elég neki...esetleg az is lehet, h a szervezetem felszívja azt a keveset, amit beviszek, nem?
2013. dec. 7. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Akkor tisztázok néhány dolgot.


Azt, amit Te eddig candida diétának olvastál, és különböző szájtokon eddig informálódtál róla, nem szakértők állították össze. Így össze-vissza bármi lehet benne, hiszen aki nem szakértő, az számos dologgal nincs tisztában. De ebbe még a dietetikusok is beletartoznak, jelenleg az ő képzésük sem elégséges.


Tehát, a tej és a joghurt nem a hormontartalom miatt problémás. Egyszerűen nagyon nagy inzulinválaszt váltanak ki a hasnyálmirigyünkből, ez a baj velük. De nincs bennük (sok) cukor, lehet hogy konkrétan a candida betegség gyógyulásába nem zavarna be, de sokkal valószínűbb hogy érdemes a hormonrendszerünket és a vércukorszintünket egészséges szintre hozni, tehát belül meggyógyulni, és akkor a (külső) fertőzés is megszűnik. Ehhez viszont ajánlott kerülni a tejet. A tejnek és tejtermékeknek azért van olyan hatásuk amilyen van nekik, mert a szerepük a növendék borjú hízásának, gyors fejlődésének, gyarapodásának segítése. Ehhez pedig hatással kell lenni a hormonrendszerre, az emberére is hatással van. Nekünk ez nem jó hatás, kerülendő.


A kérdésed a kevés szénhidrátról jogos.

Ugye azt nem gondoljuk komolyan, hogy a fertőző gomba a testünkben lévő 'szabad' cukron élősködik. Nem, a beteg vércukor szabályozás, zavart szénhidrát anyagcsere hoz létre olyan körülményeket, ahol teret nyerhet a gomba. És ez maga a fertőzés, de ez csak egy következménye az anyagcserezavarunknak.


Ezért lenne jó tényleg helyrehozni az anyagcserét, ehhez viszont fontos az alacsony szénhidrát bevitel és a tejtermékek kerülése.


Viszont hússal és zöldségekkel úgy lehet jóllakni, ha eszel hozzájuk kellő mennyiségű zsírt. Nem a szénhidrátnak kell laktatnia, hanem a zsírnak!

2013. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor nem eszek mostantól keményítőt sem, vagy csak nagyon-nagyon keveset. Akkor jól értem, ezeket mind nem szabad enni?: rizs, krumpli, zabpehely, amarant, hajdina, köles, csicsóka?


És mozzarellát, feta sajtot vajon ehetek? Köszi a segítséget!

2013. dec. 8. 09:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Csicsókában inulin van, nem keményítő. Az azért mehet, máshogy bomlik le.


Szerintem amiket kérdeztél sajtokat eheted. Nem azért, mert egészségesek, hanem mert így is elég nagy váltás lesz neked kezdetben a keményítőben gazdag növények elhagyása.

Némi sajttól még rendbe fog jönni a candidás problémád, egészen valószínű.

2013. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor csicsókát eszem.


És kókusztejet szerinted ihatok?


Sehol nem találtam meg neten, hogy a szentjánoskenyérben milyen típusú szénhidrát van. Azt látom, h sok van benne, de nem írják, milyen.


A zsír biztos nem bomlik le a szervezetben glükózzá? Akármennyi zsírt, zsíros húst ehetek? Mert nem szeretnék fogyni, jó lenne, ha ehetnék zsírt...

2013. dec. 8. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!