Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleoban van hatara a kaloriam...

Paleoban van hatara a kaloriamennyisegnek? Soknak szamit ha ma ezeket ettem?

Figyelt kérdés
Reggeli: 10 dk kolbasz, 5 dkg kemeny sajt, egy alma. Estig ezzel elvoltam, egy marok mandula, egy korte csuszott meg be nasinak. este vacsorara 3 nagy fej csiperkegomba, egy fej voroshagyma, egy szelet zsirosabb hus. Utana desszertnek szezammag pasztat osszekevertem egy kis kakaoporral es kokuszzsirral, ebbol egy kozepes sutinek megfelelo mennyiseget ettem. Tul nagy az etvagyam mert meg fog jonni. Altalaban ennel kevesebbet eszek. kerdesem, hogy paleotol is lehet-e hizni ha ilyen sokat eszek egy nap?
2013. dec. 7. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet hízni. A gyümölcsökben ott a gyümölcscukor, a húsokban, főleg a kolbászban, no meg az olajos magvakban pedig a sok zsír. Ezeknek is mind megvan a kalóriaértékük, és ha több kalóriát viszel be a szervezetedbe, mint amennyit elégetsz, természetesen hízni fogsz. Azt, hogy soknak számít-e, nem tudjuk megmondani, mert legalább a korodat, nemedet, életmódodat leírhattad volna, sportoltál-e valamit, stb.
2013. dec. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Ez jó volt, 2 étkezés, összkalóriára sem lehetett sok, plusz relative lowcarb volt.


Egészséges emberi test nem hízik/fogy kis kalóriaplusztól/hiánytól, mert egyensúlyt teremt. Azaz inkább igaz ez a kalóriapluszra. Ha az elhízás betegség, akkor egészséges ételektől nem lehet elhízni. Egészséges testzsír tartományon belül persze mozoghat a testsúlyod, erre biztosan hatással van az, hogy mennyit szoktál enni, de amit leírtál az eléggé korrektnek tűnik!

2013. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Egész jó kis étrend egy napra. Elvben annyit eszel amennyit akarsz. Ne maradj éhes, légy jóllakott.
2013. dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kb ennyitől éreztem magam csak jóllakottnak tegnap, elképesztő étvágyam volt aznap. Amúgy aránylag aktív életmódot élek, rengeteget gyaloglok (nem használok semmiféle tömegközlekedési eszközt városon belül), kb napi 90-120 perc séta, plusz emellé néha anaerob gyakorlatok otthon (minden másnap 30 perc kb). Plusz nem ülőmunkát végzek, hanem szaladgálósat. Akkor ez így jó hosszú távon is? A gyümölcsökből néhe úgy érzem visszavehetnék, vagyis napi 3x adag helyett inkább napi 1 almára csökkenteném a mennyiséget, mit gondoltok? Illetve a kókuszzsírt csak úgy magában nem enném ha fogyni szeretnék, csak akkor, ha súlyt tartani. amúgy az az érdekes, hogy izmos vagyok de 62-63 kg 169 cm magassághoz. Ez nekem soknak tűnik, ebből fogyni szeretnék egy kicsit. Mondjuk az az érdekes, hogy a ruhaméretem csak 34-36os. Ezt sem értem hogy lehetséges, ilyen súllyal inkább daginak kéne lennem, mint 34-36osnak nem? :D amúgy N/30
2013. dec. 8. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!