Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elkészítettem naggyából...

DDDDani kérdése:

Elkészítettem naggyából étrendem (nemrég épültem fel sérülésből) mennyi fehérje port kéne szednem ahhoz ha 3-4 szer eszek egy nap? 183 cm vagyok és 65 kg, hogy kéne szednem és mikor?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 21:41
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

Alapelv: 2 gramm per testsúlykilogramm. Ha nem edzel, akkor nem tudom kell-e ennyi. hiszen ez már sportolói mennyiség. Normál, edzés nélküli roboráláshoz talán nem kell ennyi, de ha bírod, akkor nem árt, ha a testnek van miből építkeznie, ha úgy tartja kedve. Ha edzel, akkor pedig kell a 130 gramm fehérje per nap. Ezt nem befolyásolja, hogy hányszor eszel. Jobb többször, mert állítólag 30 grammnál több fehérjét a szervezet egy emésztési ciklusban (ami kb. 3 óra) nem tud feldolgozni. Nem tudom, ezt mi támasztja alá, de sok testépítős írásban ezt lehet olvasni.

Vannak rá ajánlások, hogy a 130 grammból mennyit vigyél be fehérjeporral, ezekre találsz bőven infót a Google-el. A konklúzió nagyjából az lesz, hogy 30 gramm por edzés után, ez kb 22 gramm fehérje lesz (átlagosan ennyi fehérje van 30 gramm porban)és 30 gramm por az edzés követő reggel. Az összesen 44 gramm. A maradékot vidd be rendes kajával. Vannak, akik a növényi eredetű fehérjéket nem számolják bele a 130 grammba, mondván, nem teljes értékűek. Mások azt mondják, hogy az olajos magvak még jobb fehérjeforrások, mert azokban az aminosavak kötés nélkül vannak jelen, így a szervezet számára rögtön felhasználhatóak, nem a fehérjéket lebontani aminosavakra.

Döntsd el Te, melyik a szimpatikusabb. Szerintem kombináld a növényi és állati fehéréket, de az állati legyen túlsúlyban.

Azt, hogy hogyan szedd, nincs kőbe vésve. Feloldhatod vízben (edzés után ez a szerencsésebb,l hogy semmi ne gátolja a felszívódást), de belekeverheted a reggelibe is, mondjuk zabpehely, meg fehérjepor, meg olajos magvak vagy lenolaj.

2013. dec. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ megy a zöld!:)
2013. dec. 25. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!