Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Testképzavar vagy anorexia?...

Testképzavar vagy anorexia? Többi lent

Figyelt kérdés

16/L 163 cm

Tudom nem vagyok kövér, de én egyedül a lábaimmal nem vagyok megelégedve. Már egy ideje, hogy 6 után nem eszek semmit, és körülbelül év eleje óta, ősz közepe óta, hogy kevesebbet eszek egy nap. Úgy egy hónapja elmeséltem az egyik barátnőmnek, hogy úgy érzem nálam is kezd kialakulni az anorexia, de ez csak egy megérzés volt. Rendes kaját kevésbé ettem, de sütit, meg csokis dolgokat igen. Akkor kicsit elbeszélgettünk és utána meg is értettem, hogy ha nem eszek, akkor könnyebben hízhatok, mintha normálisan étkeznék... És úgy rá 2-3 hétre ténylegesen eljutott az agyamig, hogy rendesen kellene ennem és közbe edzenem, hogy ha eszek, akkor legalább izom rakódjon le. Most szünetre is elterveztem, hogy felhozatom apával azt a gépet, amivel lehet lábra edzeni, de eddig még nem volt rá lehetőség, mivel a karácsonyfa elfoglalja annak a helyét.

Viszont még most is bennem van, hogy szeretnék edzeni, de már lassan közel egy hete alig eszek valamit, ma pedig egy falatot se, helyette teát iszom. Hogy anya a mai nap folyamán ne nyaggasson az evéssel, direkt úgy is tettem, mintha ettem volna müzlit.

Még gyümölcsöt se akarok enni, pedig azt azért szoktam, ha 6 után esetleg megéheznék, meg nap közbe is.

Ez mire jellemző inkább? Anorexia vagy testképzavar?

Testképzavar amiatt, hogy nem vagyok megelégedve a lábaimmal teljesen? Azokra se mondom, hogy olyan nagyon kövér, de azt szeretném, hogy ne érjenek össze.

Vagy inkább anorexia? De nem látom magamat se kövérnek se semmi...



2013. dec. 29. 17:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzátevőlegesen, félek attól, hogy hízok.
2013. dec. 29. 18:00
 2/5 A kérdező kommentje:
és a 4-5 nap alatt, tegnap mértem, 2 kilót fogytam. Lehet azért, mert kiürült a bélrendszer, de utána ettem és rá 1 órára álltam utána mérlegre. akkor mutatott 48-at.
2013. dec. 29. 18:09
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Anorexia = testképzavar. Az már csak részletkérdés, hogy a hasad látod nagynak, az egész tested kövérnek vagy csak a lábaiddal vagy elégedetlen. Lehet, hogy a lábaid tényleg elégedetlenségre adnak okot. A baj az, ahogy a ano ezt a "problémát" kezelteti veled. Azt súgja, ne egyél. Csakhogy nem ez a megoldás.

De mit érsz azzal, ha tudod, hogy anós vagy? A lényeg, hogy bajban vagy vagy leszel nemsokára. Kérj segítséget! Kitől? Ha van felnőtt, akiben megbízol, attól, de az nem biztos, hogy megérti, mi zajlik benned. Ezért keress inkább gyógyult anorexiásokat, akár itt a GYIK-en!

A sport segít. Büszkeséget és magabiztosságot ad, alakot formál és jobban mersz majd enni.

Neten mindenképpen olvass utána, hogy hogyan kell és hogyan tilos fogyókúrázni!!!

2013. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a súllyal még nem vagy anorexiás és ilyen "gondolatokkal" sem leszel az! Csak bebeszéled és annak akarok mutatni, de nem kell félni. Járj nyitott szemmel az utcán, a diszkókban, hány olyan lány van, aki a csontvázanál is vékonyabb...

A sok süti meg édes étel vagy ital eltelít, azért nem vagy éhes. Nyaranta én pl. csak jégkásán és gyümölcsön élek, mást nem is eszem. Így tele vagyok cukorral, ami sok energiát ad és nem éhezem, nem fúj fel, olyan a hasam mintha semmi nem lenne benne. Ha éhes is vagyok, iszom egy korty vizet és elfoglalom magam valamivel, el is felejtem 5 perc után, hogy enni "akartam", így nálam is sokszor kimarad a reggeli, az ebéd, van hogy a vacsora is. Ha teázom, kávézom nem teszek bele cukrot, édesítőt sosem használtam, csak mézet, újabban már azt is elhagyom. - így jobban ízlik.

Amúgy én is ilyen magas vagyok kb, a versenysúlyom 46-47 kb, de 42 kg-ra is lefogytam a nyáron a fent említett okok miatt, és akkor sem volt semmi bajom. Én nem foglalkozom azzal mit és mikor eszem, emiatt is zavar mikor ismerősök sápadoznak, hogy elfúj a szél olyan vékony vagyok. Nekem így tetszik, így érzem jól magam és pont. Eszem csokit, tésztát, kenyeret, sok gyümit és zöldséget, tehát mindent. És nem számolom a kalóriákat... csak ha olyanom van, de az is elmúlik 2 nap után :D én sem viszek be 2000 kalóriát, pedig az az átlag egy nőnél...

Nálam a jojó jön elő sokszor, napokig nem eszek, aztán falok, majd ismét böjtölök. Én már megszoktam és nem aggódok ilyeneken.

Edzeni lusta vagyok, pedig szívesen lennék kicsit izmosabb :)

2013. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kedves kerdezo, milyen a viszonyod az edesanyadhoz? a tudatalattidban is kutass egy kicsit, megtalalhatod a melyeb rejlo okot. lasd meg a szimbolikus osszefuggeseket: anya - taplalkozas - noiesseg - elfogadas...

mennyire vagy megelegedve az anyaddal, mennyire tudod ot elfogadni ?

2013. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!