Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az normális, hogy egy 8 éves...

Az normális, hogy egy 8 éves kislány ennyit (szószerint) zabál?

Figyelt kérdés

Tegnap itt aludt nálunk egy 8 éves kislány, akin nagyon meglepődtem. Egyszerűen zabál. Ráadásul szénhidrátot. Az egész családja vegetáriánus, és nem esznek még tojást sem. A kislány vacsorára a salátához hozzá sem nyúlt, pirítósból viszont (előrecsomagolt toast kenyérből csináltuk) megevett kb 9 db-ot, reggelire szintén, (egy nagy rakás sajttal), ebédre két tányér spagettit becsókolt + minimum 4 db palacsintát. Én nem eszek ennyit, pedig kétszer annyi idős vagyok, mint ő.Amúgy nem kövér a kislány, csak enyhén husis. Csodálkozom is...

(Bocsi a helyesírási hibákért, telefonon pötyögtem. :)



2014. jan. 4. 13:52
 1/9 II.Dartheon ***** válasza:
71%

hát.. ha így folytatja, és nem mozog mellett, igen hamar kövér disznó lesz szerintem.

Persze, növésben van, meg ilyesmi de akkor is.. :D a legjobb ha lemozogja.

Azt mondod a családja nem ilyen, ahol ő lakik? Ha gondolod beszélhetsz velük...

2014. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elhinni, hogy nem érzi, hogy feszül a gyomra. Tehát nem azért zabál, mert még mindig éhes, valamiféle pótcselekvés, vagyis nem normális dolog.

Én meg bírnék ennyit enni, mint ez a gyerek, de én is dugig lennék utána, és hát én is felnőtt, 70 kilós nő vagyok.

2014. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokat mozog, mert állandóan pörög valamin, játszik. De otthon nem hiszem, hogy ennyit eszik, mivel 4-en vannak tesók, és az anyja mindent házilag csinál.
2014. jan. 4. 15:28
 4/9 anonim válasza:
100%
Egy kislány nem eszik ennyit, ha nincs semmi problémája. Ez rengeteg. Lehet, hogy van köze, hogy vegetáriánus, de nem biztos. Lehet, hogy érte valami trauma, ami miatt úgy érzi, mindent meg kell ennie. Nagyon el fog hízni, és nem lesz jó vége. Szólni kéne a szülőknek, ha eddig nem vették észre. Ha otthon nem eszik ennyit, akkor nincs akkora baj.
2014. jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Lehet a családi étkezésből adódó hiánybetegség egy tünete.. Ezzel sajnos a szüleinek kéne tennie valamit.. Nyilván örült, hogy végre nem paprikát kell salátával ennie..
2014. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Totál egészségtelen vegetáriánusnak nevelni egy növésben levő gyereket. Egyébként nem normális,hogy így eszik.

A túlzott szénhidrát bevitel elhízáshoz vezet az túlsúly mozgás undorhoz, a mozgás hiány túlsúlyhoz.

kérdezd meg otthon is így van-e?


a Azt írod: Sokat mozog, mert állandóan pörög valamin, játszik. Én inkább hiperaktívnak mondanám a sok szénhidrátból lebomló túl sok cukor miatt.

2014. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
A mennyiség is durva, de az összetétel is... Glutént eszik cukorral (még jó, hogy evett tojást, így legalább fehérjét vittbe, de pl. semmi zöldség)? Gratulálok. Na így lehet átkozottul rosszul étkezni vegaként...
2014. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha szegény gyerek mást sem kap, mint kenyérféleséget, tejterméket, meg zöldség-gyümölcsöt, akkor nem csodálom, hogy ennyit eszik.

Mert a zöldség-gyümölcs nem tölti meg a gyomrot, ami után nem lehet éhesnek érezni magunkat, az a hús, illetve a szénhidrátos dolgok, mint kenyér, tészta.

Nyilván unja már a zöldséget, a gyerekek jobban szeretik az édes ízeket, és a toast kenyér is kicsit édesebb. Meg a szénhidrátdús kajákat is jobban szeretik, mint a salátát, de ez a felnőttekre is igaz, persze.

Lehet, hogy otthon nem válogathat, de itt nálatok egyértelmű, hogy inkább jóllakott kenyérrel, meg palacsintával, tésztával.

Lehet, hogy ki volt éhezve, mert zöldséggel nem lehet jóllakni.

2014. jan. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán kompenzál, mert otthon nem ehet(?)
2014. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!