Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúrás társnak valaki?

Fogyókúrás társnak valaki?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagy, kb 10 kilót szeretnék fogyni, és úgy gondolom, hogy ha valakivel együtt csinálnám, akkor hatékonyabb lenne az egész. Van olyan, aki szívesen csinálná velem?
2014. jan. 4. 14:46
 1/9 anonim válasza:
Én szívesen csinálnám veled. Hány kg vany és hány cm? hol laksz?
2014. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
165 cm vagyok és 73 kg. szegeden lakom :)
2014. jan. 5. 11:07
 3/9 anonim válasza:
Okéés akkor hogyan csináljuk? :)
2014. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia! Én már leadtam 10 kg-ot, de szívesen adok tanácsot. Nekem hátra van még 5 kg.

170 cm 75 kg --> 65 kg, de 60 a cél! :)

Szintén 20/L

2014. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Húúú énis pont 170 cm 65 kg vagyok :) Írnál ide léci tanácsot, hogy mit ettél meg mennyit mozogtál? köszi
2014. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nekem is írjatok! :)

e-mailem: zsofia7@gmail.com

2014. jan. 5. 15:56
 7/9 anonim válasza:

Sziasztok!


Ezelőtt számtalanszor próbáltam lefogyni, és néha sikerült is pár kilótól megszabadulni, de mindig visszajöttek, hiszen visszaszoktam a régi - egészségesnek éppen nem nevezhető - táplálkozásomra. Idén szeptembertől jött a főiskola, új élet, új én - gondoltam - így hát belevágtam ismét. Már nyáron tudatosan próbáltam az agyamat ráállítani, pl. hogy "Most még megeheted ezt a csokit/jégkrémet/zsíros kaját stb., de szeptembertől NEM, mert nem egyszerűen lefogyni akarsz, hanem meg is tartani az eredményt, így tehát ÉLETMÓDOT KELL VÁLTANOD!!!"

Időközben rátaláltam a kaloriabázis.hu-ra, ami rengeteget segített nekem a fogyásban, szóval bátran merem ajánlani. Az aranyszabályok fenn vannak az információ menüpont alatt. Mivel ez lényegében egy számítógép vezérelte kalkulátor, ezért fontos, hogy ne tűzzünk ki irreális célokat magunk elé, mert az oldal funkciói a felvitt adatok alapján fognak működni, és néha elég nagy baromságokat hoz ki, ha túl keveset akarunk enni, vagy túl hamar akarunk lefogyni.

Én pl 1400 kalóriás étrenddel kezdtem, aztán ahogy szűkült össze a gyomrom, úgy váltottam mindig kevesebbre. Most 1260 a napi kalóriakeretem, de nem tudom kimeríteni, egyszerűen 900-1000 kalória elég már nekem egy napra. Tudom, hogy ez se normális, de nem tudok sokat enni. (Pedig ne tudjátok meg milyen kis zabagép voltam :D)

Nagyon fontos a makrotápanyagok vizsgálata is, amiről először azt se tudtam mi az. Mert hát kezdetben csak arra ügyeltem, hogy a kalóriakeretemet ne merítsem ki, de hogy milyen arányban viszek be szénhidrátot, zsírt és fehérjét...nos ezt őszintén szólva lesz*rtam. :D

Aztán ahogy olvasgattam a neten a fogyókúrával, életmódváltással kapcsolatban, akkor jöttem rá, hogy a kalóriabázis nem véletlenül írja ki, hogy a szénhidrátmennyiségemet túlléptem 100 grammal, vagy épp a zsírt. Ellenben a fehérje mellett ott virított a szomorú szmájli, mert az viszont vészesen alacsony volt.

Rá kellett jönnöm, hogy a szénhidrát az, amitől hízik az ember fia/lánya, és ha valaki szénhidrátot eszik diéta alatt, lehet hogy le fog fogyni, de bitang szarul fog kinézni utána, mert az izmai leépülnek, mert nem kapnak elég fehérjét, de a zsírpárnák nem tűnnek el.

Ez kb. 3-4 hét volt mire rájöttem, és akkortól már tudatosan néztem nem csak a kalóriákat, hanem a tápanyagmegoszlást is (ezt is be lehet állítani a kalóriabázison!).

Ha készételt visztek fel, pl: lecsó, gombaleves, akármi...akkor legjobb ha azt a receptet viszitek fel, amit ti/anyukátok készítetek otthon, mert ahány ház, annyi szokás, és közel se biztos, hogy az oldalon ilyen néven szereplő étel ugyan azokat tartalmazza, mint a tiétek otthon.

Végezetül, hogy mit hagytam el, és mit építettem be a táplálkozásomba:

Nincsen: fehér kenyér, péksütemény, üdítő, alkohol, cukor, csoki, édesség, hasábburgonya, tészta.

Ritkán eszem: fehér rizs

Új dolgok: teljes kiőrlésű kenyér (1 szelet reggelire, illetve, ha olyan ebéd van, ami megkívánja, akkor ahhoz is 1 szelet), barna rizs, xilit (nyírfacukor), kefir, natúr joghurt, Milbona diétás magvas joghurt (Lidl-ben lehet kapni), túró (Itt egy recept, amit én fejlesztettem ki: [link] bármilyen gyümölccsel isteni), tojás rántva, főve, zöldségfélék mindenféle módon elkészítve, ja és hús (nem csak a csirkemell, mert az olyan trendi, hogy nem is eszünk mást...).

Levesekből általában 200 g-ot szoktam enni, köretből 100 g, feltétből 50-100 g (attól függ mi az), gyümölcsökből is 100-200 g (vigyázni kell ám velük, nem olyan ártatlanok, mint amilyennek tűnnek, de ésszel lehet fogyasztani).

Na szóval így nézett ki az elmúlt - közel - 4 hónapom.

Nagy bűnöm, amit a vizsgaidőszak után korrigálok...a SPORT. Ez sajna kimaradt, mert reggeltől estig csak tanulok. -.-"

De utána nekiállok: futás, Rubint Réka, bicaj felváltva, keverve.

Remélem így lemegy az a maradék 5 kilóm még. :)

[link]

Eddig így fest a dolog: 75-->65 ;)

Küldhettek priviben képet ti is! Főleg Te, kedves 170/65, mert érdekelne, hogy ilyen paraméterekkel más hogy néz ki!

2014. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja és ezt a hosszú monológot én írtam, a tegnapi 13:14-es! :)
2014. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 20 éves lány vagyok , szegedről. Januártól fogyózok :) ha gondolod írj privátot :)
2014. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!