Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » " Kell " édeset enni?

" Kell " édeset enni?

Figyelt kérdés

Tárgyaltunk az egyik haverommal a táplálkozásról és én mondtam, hogy nem eszem semmilyen édeset. Zöldségek, húsok, zsírok, és gyümölcsöket nagyon ritkán. Másfajta édesség szóba sem jön.

Erre azt mondta, hogy ez nem olyan jó, mert némi édességre azért " szüksége van " a szervezetnek. Nem akartam ezen lovagolni, ezért témát váltottunk, de hallottam másoktól is ezt a fajta kijelentést, hogy " szüksége van a testnek az édesre is " - Ennek van valami alapja vagy csak egy amolyan mondás az édesszájúak számára ?

Vélemények ?


2014. jan. 4. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsi semmiből sem árt, Főleg ha inkább cukor helyett mézet ennél egy kicsit. Szerintem az úgy egészséges.
2014. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

" szerintem az úgy egészséges " - De mitől , miért , mi alapján ?

Szerintem egy kis méz egyáltalán nem létfontosságú , ugyanez a véleményem az egy kis csokiról, egy kis kakaóról és egyéb kis édes dolgokról.

2014. jan. 4. 16:23
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:
Igazad van. Tőlem is kérdik, "miért nem eszel cukrot, mikor az is kell a szervezetnek". Kell a ló**art! Csak szeretjük, mert finom. A méz azért néha nem árt, a kakaó pedig nem édes, ill. nyugodtan ehető, mert a CH tartalma szinte csak rostból áll. Te biztosan a cukrozott instant kakaóporokra gondoltál, mint a Nesquik.
2014. jan. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez a kijelentés nem igaz. Nem lesz baj, egy kis édességtől, de nincs rá szükségünk. Azt nem bírja megállapítani a testünk hogy milyen ízt viszünk a hasunkba. A tápanyag a fontos. A gyümölcs egészséges, és kell enni, de nem azért mert édes, hanem mert vitamin dús.
2014. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. Az emberek megszokták és többnyire szeretik az édeset (túlzásba is viszik s itt most nem a gyümölcsre gondolok), de a testnek az esszenciális tápanyagokra van szüksége megfelelő mennyiségben, nem "édesre".
2014. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!