Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi egy esetleg másfél liter...

Napi egy esetleg másfél liter vizet iszok meg. Több nem is nagyon megy. Nagy baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Múltkor raktam 1,5 l vizet egy üvegbe, reggel azt kezdtem inni (nem voltam máshol) és este mikor lefeküdtem még volt az alján egy kevés.

Amúgy folyton úgy éreztem, hogy már egy csomót ittam (már a 2-3 korty után).

Mitől van ez?


2014. jan. 4. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindnekinek más vízigénye van, van, aki napi 3-4-5 litert is meg bír inni, miközben nema tűző napon végez kemény fizikai munkát. Én is ennyit iszon átlagosan naponta, van, hogy kevesebbet. Jönnek persze az "orvos szerint npi X liter az ajánlott", de ha egyszer nem esik jól, akkor nem bírok többet inni.
2014. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tartom nagy gondnak, főleg, hogy az étkezéssel is viszel be vizet, főleg, ha nem pirítóson és kekszen élsz, hanem lédúsabb dolgok is akadnak.

Sokat találkozom azzal a véleménnyel, hogy egy 80 kilós embernek min. 4 liter vizet kell innia, személy szerint nem értek vele egyet. Saját magamat elnézve irreális az 1/20 liter/kg. Sokat iszom (sokszor, keveset vagy többet, de fél liter sose férne belém egyszerre), de nem ilyen sokat s el nem tudom képzelni, hogy az baj, hogy nem kényszerítem magam többre (ahogy reggelire sem kényszerítem magam, nekem az nem való, simán tudok fizikai munkát végezni, edzeni úgy)... Nekem jól működik a szomjúságérzetem, bár arra is azt mondják, hogy baj, ha szomjas az ember, az már kiszáradás. Fenéket. Ha rengeteget iszom (néha sokat teázom, nyáron napi több kiló dinnyénél is előjöhet, úgyhogy ez is előfordul nálam, csak nem tipikus), akkor is jelentkezik olykor.

2014. jan. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!