Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnénk legalább...

Dorottya08 kérdése:

Hízni szeretnénk legalább 55-60 kg között valamennyire. Melyek azok az ételek amik hízlalnak?

Figyelt kérdés
vagy esetleg van hízókúra is? most 49 kg vagyok. .

2014. jan. 29. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A hízókúrát 'tömegnövelő táplálkozásnak' nevezzük.

Általában az a célja, hogy 'hízás' közben az izomzat is fejlődjön edzés mellett.


Általában a zsírtömeg növekedése, 'hízás' csak mellékhatás.


Te izmosodni szeretnél, vagy zsírosodni?


Illetve ha most 49 kg tömegű vagy, ez kóros soványság nálad? Mert ha valaki soványabb mint ami egészséges lenne, az származhat felszívódási problémából, például rejtett lisztérzékenységből, amin nem sokat segít a nagyobb ételmennyiség.

2014. jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

zsírosodni szeretnénk, de rendszeresen sportolok. naponta 1 óra hosszát legalább.

nem kóros soványság, de nem vagyok magammal meg elégedve. 159 cm vagyok.

az az egy problémám van, hogy nem szeretem a csokit. az pedig sokat hizlalna szerintem :\

2014. jan. 29. 10:25
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
mit/miket sportolsz? hogy néz ki egy heted?
2014. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A csoki azért hizlal, mert kakaóvaj (zsír) az alapja és mellette cukrot is tartalmaz.


Bármilyen zsírt ehetsz cukorral, vagy más gyorsan felszívódó szénhidráttal, az segíteni fog hízni. Bár így együtt nem túl egészséges természetesen. Ilyen a zsíroskenyér is (zsír+keményítő) a szalonna + kenyér, a legtöbb laktató magyaros étel (tészta, rizs, krumpli + zsíros hús)


Illetve majdnem ilyen a testépítők edzés utáni turmixa is (cukor+fehérje), csak az nem zsírdús, hanem fehérjedús.


Tehát lényeg, hogy ne csak húst és zöldséget egyél (mint a fogyózók) hanem mellette gyorsan felszívódó szénhidrátot is, és keresd meg mivel szeretsz több zsírt bevinni.


Lehet szereted a vajat, a tepertőt vagy az olajos magvakat. Ezekkel eléggé meg lehet dobni a kalóriabevitelt, és ha eszel keményítős ételt akkor a magas kalóriabevitel hízásban is segíteni fog.

2014. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!