Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 5-6 liter vízfogyasztássa...

Napi 5-6 liter vízfogyasztással forduljak szakorvoshoz?

Figyelt kérdés

Január elején voltam vérvételen, nem mutatott ki semmi rendellenességet. Utána voltam a háziorvosomnál, azt mondta nincs semmi bajom, csak valamiért ilyen sok vízre állt be a "szomjúság központom". Azt tanácsolta, próbáljak fokozatosan kevesebbet inni.

Meg is nyugodtam, de aztán egy ismerős mondta, hogy mindenképp menjek el belgyógyászhoz, meg urulógushoz, mert egy rokonának is ilyen tünete van, és súlyos vese gondjai vannak.

Szerintetek mit tegyek?


Annyi még hozzá tartozik a történethez, hogy a háziorvosom nagyon lelkiismeretes, biztosan nem vette félvállról a dolgot.


2014. febr. 2. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Férjem 105 kiló, ő is ennyit iszik, semmi baja, sőt orvos is azt mondta, hogy ez nem sok.
2014. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tehát attól függ mekkora vagy.
2014. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mit iszol? csapvíz vagy ásványvíz? mit eszel? szomjas ugyanis nem csak a folyadékhiány miatt lehetsz, hanem mert túl kevés vagy túl sok sót viszel be.
2014. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
85 kg vagyok, csapvizet iszok. Enni sokszor eszek fűszeres kajákat.
2014. febr. 2. 13:12
 5/10 anonim ***** válasza:
20 kilònként kellene 1 liter vizet inni, elsô a te férjednél normàlis a súly miatt, de ha a kérdezõ 60 kilò akkor abnormàlis és tényleg forduljon orvoshoz.
2014. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85 -re is sok a 6 liter fõleg a hormonos csapvìzbõl.
2014. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj orvoshoz, mert keringési rendellenesség is kialakulhat a rengeteg folyadéktól.
2014. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És kit keressek fel? Belgyógyászt inkább, vagy urulógust?
2014. febr. 2. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:
én egy diabetológust is felkeresnék. terheléses vércukor vizsgàlat nem àrtana
2014. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5/9 azért írtam, hogy attól függ mekkora
2014. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!