Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy növelhetném az önkontroll...

Hogy növelhetném az önkontrollom? (étkezés)

Figyelt kérdés
Imádom az édességeket, és ezzel nincs semmi baj, de ha nekiállok édességeket enni, az agyam kikapcsol és csak eszek. Tudom, hogy ez szánalmas, és igénytelen vagy már nem is tudom minek nevezzem... Tehát, hiába magyarázom el magamnak hogy nem szabad, ne csináld, ártasz magadnak, másnap megint megtörténik..

2014. febr. 8. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok különösebben édesszájú. Mégis időről időre rámtör ugyanez a probléma, és akkor nincs megállás. Nekem az segített, hogy nem vásároltam többé édességet. Ma sincs itthon semmilyen csoki, cukorka, joghurt, sütemény, fagyi. Semmi. Az nagyon jó, hogy felismerted a problémádat. A következő lépés legyen az, hogy meghatározod a konkrét célodat ezzel. Miért baj az, ha néha édességet eszel? Miért baj, ha nem tudsz leállni? Próbáld meg felkutatni a probléma gyökerét. Ha úgy érzed kövér vagy, emiatt elégédetlen vagy, akkor ebből pl. következhet a célod is, hogy ledobj pár kilót az édességek elhagyásával és némi mozgással. Ha vékony vagy, viszont annyira túlzásba viszed, hogy az már egészségtelen, akkor legyen az a célod, hogy vezeted az étrendedet, és egészségesen táplálkozol(kérj segítséget, olvass utána, ha bizonytalan vagy). Ha alapvetően emiatt nincs problémád az egészségeddel, akkor viszont néha egy kis bűnözés belefér, de alapvetően próbáld meg az egészséges étrendet kitűzni célodnak. Nagyon nehéz mindennek ellenállni, ez egy ilyen világ. Ettől élet az élet, nem mindig azt tesszük amit kell, vagy tudjuk, hogy tennünk kellene, ami a legjobb lenne, és néha bizony áldozunk a pillanat oltárán a jövő hátrányára, de ennek viseljük, vagy jobb esetben vállaljuk is a következményeit. A lényeg, hogy tudd, és élvezd - akár a diéta hatásait, de azért alkalomadtán a születésnapi dobostortát. Légy hű az elveidhez, és magadhoz, úgy kontroll alatt tarthatod az életedet.
2014. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!

Úgy érzem, ez a válasz most kellő akaratot adott, bizonyítanom kell magamnak..

2014. márc. 2. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! :) Még az jutott az eszembe, hogy vezetheted papíron az étrendedet, hogy vissza tudd nézni. Már pusztán az, hogy bele kell írnod, hogy milka csoki, akkora ellenérzést vált ki, hogy nem fogod megenni!

Ha gondolod írd meg később, hogyan haladsz. Egy felfelé kezecskét is dobhatsz, ha gondolod. :)

2014. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyjából leszoktam a délutáni nasizgatásokról, igaz hogy suliból hazajövet farkaséhesen nagyon sokat eszek az ebédből, de még mindig jobb, mint a csoki, meg a süti!! Persze vannak kivételes napok, de próbálom tartani magam! :)
2014. márc. 30. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!