Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor mit ehetek? (liszté...

Most akkor mit ehetek? (lisztérzékenység)

Figyelt kérdés
A házi orvos azt mondta, hogy lehetséges, hogy lisztérzékeny vagyok, de a kórházba csak áprilisra kaptam időpontot. Addig, ha jól tudom nem lehet elkezdeni a diétát, mert akkor nem mutatja ki a teszt, de most akkor még 2 hónapig legyek folyamatosan rosszul minden egyes nap?

2014. febr. 21. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
kezd el elhagyni a lisztet, glutánt. Nézz utána a plaeolit táplálkozásnak. abban tiltott a gabona. Attól hogy még nincs diagnosztizálva még nem lesz bajod ha kizárod az étrendedből, ha meg megmarad a probléma akkor lehet gyanitani mégsem az okozza.
2014. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan diétázz. Arra figyelj oda,hogy a tervezett vizsgálat előtt 2-3 héttel hagyd abba a diétát. Amúgy akkor nem szabad előtte felfüggeszteni a diétát,ha a vizsgálat alkalmával a bélhám szövettani vizsgálata is megtörténik a vérvétel mellet,mert a diéta miatt a bélhám regenerálódik és ez lehetetlenné teszi az optimális vizsgálatot.
2014. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy mit fognak tesztelni, mert nem mondtam nekik, hogy lisztérzékenység miatt megyek, csak simán időpontot kértem a gasztroenterológiára.
2014. febr. 21. 12:36
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor tartsd a diétát nyugodtan. Az első alkalommal meg fogják mondani,hogy a vérvétel mellett kell-e még más vizsgálat is és el fogják mondani azt is,hogy mit kell tenned addig.
2014. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm szépen. :) Mondjuk, amíg nincs papír róla, itthon nehezen hiszik el :/ Apa például ma el kezdett velem vitatkozni, hogy ő nem hiszi el, hogy semmilyen kenyeret nem ehetek, mert, hogy a rozs meg búza kenyér között is van különbség, készítési módban is meg ilyenek. Hiába mondtam neki, hogy tök mindegy, mert a lisztérzékenyek olyanra "allergiásak" ami a rozsba is meg a búzába (stb.) benne van.
2014. febr. 21. 12:46
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ültesd le a gép elé és mutasd meg neki,amit a lisztérzékenységről és a diétájáról írnak.
2014. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Teljes diétát semmiképp ne tarts a diagnózisig! Egyrészt nem lesz pontos úgy a diagnózis, és sokra mész majd egy álnegativ eredménnyel, másrészt pl. később kedvezményekhez (adókedvezmény) kell a szakorvosi papír. Ha teljes diétát folytatsz, akkor a véredben csökken az ellenanyag szintje és esélyes, hogy nem tudják kimutatni. Nekem 3 hónap után kellett újra vérvételre mennem, arra teljesen jók voltak az eredményeim, holott a diagnózis félállításakor az egekben voltak!
2014. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Paleózz. Mi az, hogy nem lehet.. kényszeresen idióta szabályokat akarsz követni?


Egyél egészségesen, igazi ételeket! Felejtsd el a szerencsétlen orvosokat, a primitív, értelmetlen kis diagnosztikai módszereket.. ne hülyékhez és hülyeségekhez alkalmazkodj, hanem éld boldogan és egészségesen a SAJÁT élted a saját szabályaid, ideáid szerint úgy, hogy NEKED legyen jó.


Képes lennél azért sz.arul enni, mert az orvosod vagy a tesztje ezt megköveteli? Ébredj már fel ember! :)

2014. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Ikonstar ***** válasza:

Ha jól értem, akkor a gasztrón nem is tudják, hogy minek akarsz hozzájuk menni? Ez azért nem jó, mert akkor lehet, hogy kapsz egy még távolabbi időpontot a konkrét vizsgálatokra.


Amit várhatóan nézni fognak:

-ellenanyagok a vérben

-a vékonybélből biopszia (mintavétel)


Ha diétázol, akkor valóban álnegatív eredményeket kaphatsz.


Ami most szerintem azonnali teendőd, hogy megbeszéled a gasztrón, hogy konkrétan mit szeretnél és már eleve úgy fogadhatnának, mint lisztérzékeny gyanúst. A háziorvosoddal is beszélhetsz, hogy konkrétan már most mehess laborba. Ha a vérteszt kimutatja, hogy esetlegesen lisztérzékeny vagy, akkor már lényegesen többet fogsz tudni, mint most.


(Az azért fantasztikus, hogy van egy apád, aki inkább idétlenkedik, minthogy a segítségedre lenne. A lisztérzékenyek is esznek kenyeret, nem is akármilyeneket!)

2014. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát apám elég nehéz eset :/ Köszönöm szépen a válaszokat, bár ki ezt mondja, ki azt, úgyhogy nem lettem sokkal előrébb :D De akkor szerintem diétázok mégiscsak, mert tényleg borzasztóan érzem magam alapjáraton. Majd teszt előtt meg akkor 2 héttel abbahagyom.
2014. febr. 23. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!